Miesiączka

Wiele z nas, kobiet, często ma poczucie, iż okres przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie, na przykład gdy właśnie wybieramy się na basen z przyjaciółmi, wyjeżdżamy na wakacje czy mamy ważną uroczystość rodzinną. Układ hormonalny każdej kobiety funkcjonuje w swój indywidualny sposób i to co pomaga jednej osobie, nie zawsze jest dobre dla innej. Przede wszystkim szukając metod jak przyspieszyć okres należy w pierwszej kolejności wykluczyć możliwość ciąży. Testy ciążowe zakupione w aptece są w stanie wykryć ciążę już 7 dni od zapłodnienia. Jeśli natomiast jesteś przekonana, iż nie jesteś w ciąży i w dalszym ciągu chcesz podjąć działania mające na celu przyspieszenie okresu możesz udać się do ginekologa. Lekarz specjalista pomoże dobrać leki hormonalne, które przyspieszą krwawienie menstruacyjne. Rozumiem, że nie każda kobieta ma możliwość w szybkim tempie udania się do ginekologa (kolejki u specjalistów na NFZ, niechęć do stosowania tabletek hormonalnych, brak środków pieniężnych). Wdanym wypadku można spróbować bardziej naturalnych oraz bardziej dostępnych metod przyspieszenia okresu:
1. Aspiryna – budzi najwięcej wątpliwości. We wczesnej ciąży może powodować poronienie, a przyjęcie zbyt dużej dawki może powodować krwotoki. Ta metoda, choć budzi wiele kontrowersji, w opinii niektórych kobiet jest skuteczna, jednakże tak jak wspominałam, nie ma uniwersalnego przepisu dla każdej kobiety, bo każda z nas jest inna.
2. Intensywny wysiłek fizyczny – wzmożone ćwiczenia, zwłaszcza u osób mających siedzący tryb życia mogą przyspieszyć krwawienie menstruacyjne. Zaleca się wykonywanie ćwiczeń na dolne partie ciała przez około 30 min.
3. Gorąca kąpiel – woda pomaga w odprężeniu. Dzięki tej metodzie nasz organizm odpoczywa, rozluźnia się co również może powodować szybszy okres.
4. Wino – tak jak i w wypadku powyższej metody alkohol pomaga w rozluźnieniu, odprężeniu co może przyczynić się do wcześniejszego krwawienia.
5. Seks – jest to metoda łącząca wzmożony wysiłek fizyczny oraz sposób na odprężenie. Być może dana metoda jest więc najskuteczniejsza? Pamiętaj tylko o zabezpieczeniu w celu wyeliminowania opóźniania się okresu przez kolejne 9 miesięcy.

http://www.stazmalzenski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here