Czyszczenie stopy żelazka

Jak cię widzą, tak cię piszą. To przysłowie zna każdy. Codziennie staramy się wyglądać schludnie, a dobrze wyprasowany strój jest dla większości priorytetem. Ale co wtedy gdy mimo naszych ogromnych starań nasze żelazko odmawia nam posłuszeństwa, a wręcz powoduje uszkodzenia na naszych ubraniach? Prawdopodobnie nadszedł czas na zadbanie o nasze żelazko. Powstaje wtedy pytanie: jak wyczyścić żelazko? Istnieją co prawda specjalne płyny do czyszczenia, jednakże są kosztowne i nie zawsze są w zasięgu ręki. Istnieje jednakże łatwy sposób na dokładne wyczyszczenie żelazka bez konieczności wychodzenia z domu do sklepu z chemikaliami służącymi do sprzątania.
Aby wyczyścić stopę żelazka w pierwszej kolejności będzie potrzebne:
– pół szklanki octu
– 3 łyżeczki sody oczyszczonej
– miękka ściereczka
Ocet zmieszaj z sodą, a następnie miksturę nałóż na ściereczkę. Płynem wyczyść dokładnie stopę żelazka. Następnie przygotuj kilka patyczków higienicznych, namocz je w occie z sodą i dokładnie wyczyść otwory w żelazku, które służą do wypuszczania pary wodnej. Kolejną czynnością, którą należy wykonać to przetarcie żelazka ręcznikiem papierowym.
Pamiętać należy również, iż regularne czyszczenie stopy żelazka nie jest jedyną czynnością niezbędną do utrzymania naszego sprzętu w nienagannym stanie. Należy również pamiętać o zbiorniku na wodę, w którym gromadzi się kamień. Do czyszczenia zbiornika potrzebna będzie: soda oczyszczona, ocet i woda w tej samej ilości, na przykład po pół szklanki. Do zbiornika należy wlać ocet z sodą, a następnie żelazko podłączyć do prądu i ustawić funkcję parowania. W dany sposób kamień sam powinien się usunąć. Po upływie około 5 minut należy wylać resztki mikstury i zastąpić ją czystą wodą w celu zniwelowania zapachu octu. Ponowne ustawienie funkcji wydobycia pary z żelazka spowoduje usunięcie resztek octu i sody z żelazka.
Jak widać, przy pomocy sody oczyszczonej oraz octu, można przywrócić nasze żelazko do stanu tuż po zakupie. Aby cieszyć się czystością i zadbanym sprzętem RTV i AGD nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy na specyfiki reklamowane w telewizji, bo większość skutecznych składników posiadamy w kuchni.

http://www.workshopofnature.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here