Jak wybrać zespół muzyczny na wesele?

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary młodej. I nie tylko dla niej. To także bardzo ważne wydarzenie dla ich rodzin i przyjaciół. Dlatego także każda młoda para stara się, aby ich wesele było niezwykłe. Nie da się ukryć, że nie można mówić o udanym weselu bez dobrej muzyki. Jednak wybór zespołu na wesele wcale nie jest takie proste, jakby mogło to się wydawać.

Przede wszystkim cały proces wyboru zespołu muzycznego na wesele rozpocząć należy od finansów. Na organizację całego wesela zawsze ma się określony budżet. Młoda para musi zatem dokładnie zastanowić się jaką część budżetu chce przeznaczyć na wynajęcie zespołu muzycznego. Od tego bowiem już na wstępie będzie zależało, jaki zespół będzie można wynająć.

Kiedy młoda para już wie ile środków finansowych może przeznaczyć na wynajęcie zespołu muzycznego na wesele może rozpocząć jego wybór. Jednym z niezwykle ważny czynnikiem przy jego wyborze jest oczywiście doświadczenie takiego zespołu. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że wesele to jest impreza szczególna. Na każdym weselu obowiązują określone zasady. Dlatego ważne jest, aby zespół, który ma zostać wybrany miał doświadczenie w graniu na weselach. Tacy muzycy muszą bowiem bardzo dobrze odgadywać nastroje gości podczas wesele i umiejętnie dostosowywać do nich graną przez siebie muzykę. Poza tym zadaniem zespołu nie jest jedynie granie na weselu. Taki zespół jest także pewnego rodzaju prowadzeniem całej imprezy. A to jest umiejętność, której nie posiadają wszyscy muzycy grający na weselach.

Wybierając zespół muzyczny na wesela nie można oczywiście zapomnieć o repertuarze. Każda młoda para ma swój gust muzyczny, a dodatkowo wiedzą przy jakim rodzaju muzyki najbardziej lubią bawić się zaproszeni przez nich goście na wesele. Tak jest też z samymi zespołami. Różne zespoły prezentują różny repertuar. Można zatem wybrać z jednej strony zespół, który gra hity muzyki disco polo, a można także z drugiej strony wybrać zespół grający hity lat 70 i 80. Wszystko zależy tu od gustu młodej pary.

Wspomniano już o tym, że zadaniem zespołu muzycznego na weselu nie jest jedynie granie muzyki. Taki zespół musi prowadzić całą imprezę, tym przeprowadzać różnego rodzaju gry i zabawy. To jest kolejny czynnik jaki należy brać pod uwagę przy wyborze zespołu. Oczywiście pod warunkiem, że młoda para chce, aby takie zabawy się odbywały. Jeśli tak to najlepiej jest poprosić kilka wstępnie wybranych zespołów o przesłanie nagrań z wesel, na których grały. Większość zespołów takie nagrania posiada ponieważ stanowią one coś w rodzaju ich portfolio. Na takim nagraniu młoda para może szybko się przekonać czy sposób prowadzenia przez zespół różnych zabaw im odpowiada czy też nie.

Na koniec kilka kwestii formalnych. Kiedy wynajmuje się zespół muzyczny na wesele zawsze należy podpisać odpowiednią umowę. Poza tym pamiętać należy, aby nigdy z góry nie płacić całej kwoty. Przed samym weselem może być to co najwyższej zaliczka. Jest to oczywiście kwestia bezpieczeństwa dla młodej pary.

http://www.zespolnapiecia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here