Ultraformer III, czyli modelowanie sylwetki bez skalpela

0
2482

Wizerunek idealnej sylwetki zmienia się w zależności od czasów, w jakich żyjemy. Jeszcze kilka lat temu wyznacznikiem kobiecości była bardzo szczupła figura modelki. Dziś na topie jest jędrne ciało i wysportowana sylwetka, lansowane przez influencerki na portalach społecznościowych. Moda zmieniła się na lepsze dla naszego zdrowia, a osiągnięcie idealnie wyrzeźbionego ciała nie jest wcale takie trudne, jak się nam wydaje. Regularne treningi i zdrowa dieta to oczywiście podstawa, ale gdy mimo tego do ideału nam jeszcze trochę brakuje, możemy wspomóc się nieinwazyjnymi zabiegami ujędrniającymi, np. z użyciem ultradźwięków.

Modelowanie sylwetki ultradźwiękami – poznaj działanie systemu Ultraformer III

Są takie niedoskonałości sylwetki, których trudno pozbyć się tylko zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną, np.: zwiotczenia skóry po porodzie lub spowodowane nagłą utratą masy ciała po intensywnym odchudzaniu, rozstępy, cellulit. Dlatego czasem nie zaszkodzi pomóc sobie skutecznymi zabiegami medycyny estetycznej.

Ultraformer III to system stworzony z wykorzystaniem technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli zogniskowanej fali ultradźwiękowej, służącej do punktowego i kontrolowanego podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tkanka tłuszczowa i powięzi. W wyniku selektywnego podgrzewania w tkankach dochodzi do koagulacji białek, a następnie intensywnej resyntezy kolagenu, co prowadzi do wzmocnienia, zagęszczenia i obkurczania skóry.

W odróżnieniu od wcześniejszych wersji tego urządzenia, Ultraformer III posiada nowocześniejsze głowice, które pozwalają na zwiększenie natężenia impulsów i dotarcie do głębszych warstw leczonych tkanek. Dzięki temu można usuwać jeszcze trudniejsze i bardziej nasilone problemy. Proces ujędrniania i odnowy jest stopniowy, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość, bo dopiero po 60-120 dniach efekty zabiegu będą najlepiej widoczne.

Ultraformer III – przebieg zabiegu

Mimo małej inwazyjności i dużego bezpieczeństwa zabiegu, wykonywany jest on wyłącznie w klinikach medycyny estetycznej przez lekarzy. Ujędrnianie skóry za pomocą systemu Ultraformer III możliwe jest, m.in. w klinikach Bieńkowscy Clinic, znajdujących się w Bydgoszczy i Częstochowie. Każdorazowo zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem i informuje o wskazaniach oraz przeciwwskazaniach do zabiegu.

Przed zastosowaniem lasera lekarz dostosowuje zakres, głębokość i ilość impulsów do potrzeb pacjenta, jego wieku, typu skóry i okolicy, w której wykonywany jest zabieg. Na skórę aplikowany jest żel znieczulający, na co najmniej godzinę przed zabiegiem. Zabieg polega na wielokrotnym przyłożeniu głowicy urządzenia i zastosowaniu serii impulsów podgrzewających zwiotczałe tkanki na odpowiednią głębokość. Pojedyncze przyłożenie głowicy odczuwane jest jako delikatne ukłucie i uczucie ciepła. Czas trwania zabiegu waha się od 30 do 120 minut.

Zachwycająco jędrna skóra, czyli efekty zabiegu Ultraformer III

Innowacyjny system Ultraformer III, dzięki zastosowaniu zogniskowanych ultradźwięków, pomaga skutecznie i nieinwazyjnie pozbyć się wiotkości skóry, zwłaszcza w takich miejscach, jak pośladki, piersi, uda czy ramiona.

Wśród efektów zabiegu należy wyróżnić:

  • wyraźne odmłodzenie skóry,
  • poprawę napięcia i ujędrnienie,
  • redukcję tkanki tłuszczowej,
  • zmniejszenie cellulitu.

Zabiegi Ultraformer III, dla uzyskania jeszcze bardziej spektakularnych efektów, często łączone są z innymi metodami modelowania sylwetki.

Więcej o zabiegu dowiesz się na stronie kliniki Bieńkowscy Clinic: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/hifu-ultraformer-lifting-modelowanie-sylwetki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here