zlew do kuchni
fot. pixabay.com

Zlew to bardzo ważny element naszej kuchni. Powinien być nie tylko ładny wizualnie, ale również funkcjonalny, gdyż to właśnie w nim będziemy zmywać brudne naczynia, a także on będzie się pierwszy rzucał w oczy po wejściu do naszej kuchni. Jaki wybrać zlew? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-zlewozmywak-kuchenny/

Zlew w kuchni

Zlewozmywak jest niezbędny w każdej kuchni. Jest nie tylko praktyczna, ale może być również ozdobą pomieszczenia. Ciężkie i żeliwne zlewozmywaki należą już do przeszłości. Nowoczesne wykonane są z granitu, marmuru lub lekkiej stali nierdzewnej. O nietypowych kształtach, kolorach i różnych wymiarach. Ze szklaną płytką lub ociekaczem. Jak wybrać zlew i jaki materiał?

Kupując zlew stajemy przed nie lada zadaniem. Rynek oferuje wiele modeli. W zależności od potrzeb zastanówmy się, jakiego zlewu potrzebujemy. Czy mamy w domu zmywarkę, czy myjemy ją ręcznie, czy często spędzamy czas w kuchni na gotowaniu i zgiełku, czy wręcz przeciwnie, jesteśmy gośćmi w domu? Zlew musi nie tylko dobrze wyglądać i pasować do całości, ale przede wszystkim być praktyczny, łatwy w utrzymaniu i odporny mechanicznie.

Który zlew wybrać?

Wybór konkretnego modelu zależy nie tylko od wyglądu, ale także od funkcji i rozmiaru. Na rynku dostępne są zlewozmywaki jednokomorowe, półkomorowe, dwukomorowe, a nawet dwuipółkomorowe i większe. Jeśli mieszkamy sami lub używamy zmywarki, potrzebujemy małego zlewu z miską.

Kolejnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę przed zakupem, jest rodzaj zlewu. Do wyboru mamy zlewozmywaki postawione na szafce, wbudowane w blat kuchenny lub zawieszone pod blatem kuchennym. Do montażu zlewozmywaka nablatowego potrzebna jest szafka bez blatu, na której postawimy zlew. Zwykle rozmiar zlewu można łatwo dopasować do wielkości szafki. Są łatwe w montażu.

W małych kuchniach z bali najczęściej używamy zlewozmywaków podwieszanych. Wbudowane zlewozmywaki stawiamy na wyciętym wcześniej blacie. Są najbardziej popularne. Trzecia grupa to umywalki do zabudowy, zwane zlewozmywakami wiszącymi. Montowane są od dołu przez wycięcie u góry. Dzięki równej powierzchni blatu na całej powierzchni można dowolnie łączyć komory.

Przeczytaj też: http://www.royalproperties.pl/syrop-z-cebuli-a-zdrowie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here