Pierścionek zaręczynowy - czy białe złoto to dobry wybór

Najważniejszym punktem z przygotowaniach do zaręczyn jest wybór pierścionka. To symbol miłości, oddania, szczerości uczuć. Przyszła żona będzie go nosić na palcu przez resztę życia – warto zadbać o to, by był wyjątkowy: elegancki, subtelny, ale i wytrzymały, by z czasem nie stracił na wartości. Czym się kierować przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Wybór pierścionka zaręczynowego – nie lada wyzwanie!

Nie bez powodu zakup pierścionka zaręczynowego spędza mężczyznom sen z powiek. To wielka chwila, ale i wielkie wyzwanie. Jak wpasować się w gust wybranki? Na jaki materiał postawić? Który pierścionek będzie zachwycał przez lata?
Jeśli chodzi o styl, tu nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od charakteru i upodobań kobiety. Najlepiej przyjrzeć się biżuterii, którą ta zwykle nosi. Czy jest raczej klasyczna, lekko zdobiona? Czy może przyszła narzeczona lubi wpadające z oko, bogato zdobione naszyjniki albo pierścionki? A może wręcz przeciwnie: stawia na prostotę albo wręcz minimalizm?
W kwestii jakości natomiast najlepiej stawiać na szlachetne materiały. Im bardziej trwały, ceniony ze względu na swój prestiż, tym lepszy wybór.

Dlaczego warto kupić pierścionek zaręczynowy z białego złota?

Największym zainteresowaniem, jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe czy obrączki, cieszy się złoto. To materiał o wyjątkowej wytrzymałości, nie niszczejący pod wpływem czasu, bardzo odporny na zarysowania.
Jego jedynym minusem w oczach wielu kobiet bywa kolor. Wiele z nich od ciepłego złota woli chłodne srebro – mniej odporne, mniej szlachetne. Chcąc przypodobać się wybrance, a jednocześnie postawić na biżuterię, która bez szwanku przetrwa lata, warto postawić na białe złoto. To nie ma sobie równych, jeśli chodzi o odporność na zarysowania. Jest piękne, mocne, uznawane za materiał wręcz luksusowy. Pierścionek zaręczynowy z białego złota będzie wyjątkowym drobiazgiem na miarę doniosłości chwili zaręczyn.

Gdzie kupić pierścionek, który będzie ozdobą przez lata?

Decydując się na pierścionek zaręczynowy z białego złota, najlepiej udać się do doświadczonego jubilera. W renomowanym zakładzie jubilerskim można liczyć nie tylko na bogatą ofertę biżuterii, ale i na fachową poradę. Sprzedawca poinformuje o zaletach materiału, powie, jak ten będzie zachowywał się przez najbliższe lata, pomoże dopasować model pierścionka do gustu kobiety.
Warto pamiętać, by wcześniej podpytać dyskretnie ukochaną o rozmiar pierścionka, lub by zabrać ze sobą jeden z należących do niej pierścionków, aby jubiler mógł wskazać odpowiedni rozmiar.

Pierścionki zaręczynowe z białego złota dostępne są w ofercie Salonu jubilerskiego LARU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here