Marzeniem każdej kobiety jest bycie młodą mimo przybywających lat. Zapoznaj się z kilkoma poradami, których skuteczność jest stu procentowa.

Czym jest właściwie starzenie? Starzenie się organizmu jest to zjawisko, gdy komórki osobnika szybciej umierają, niż tworzą się nowe na ich miejsce. Powoduje ono ubytki kolagenu i keratyny w skórze, co objawia się obecnością zmarszczek, brakiem elastyczności i blasku skóry. Jak tego uniknąć?

1. Odstaw papierosy i alkohol

Papierosy, jak i alkohol mają zdolność do uwalniania wolnych rodników – atomów (lub cząsteczek) mających niesparowane elektrony. Ma to negatywny skutek na błony komórkowe oraz skróca DNA, przez co ubytki białek skóry następują w młodym wieku, często w dużym natężeniu.

2. Złość urodzie szkodzi

Znane powiedzenie powtarzane zazwyczaj przez ciotki jest prawdziwe. Złość rodzi stres, a on natomiast tak jak papierosy i alkohol ma zdolność do uwalnianych rodników. Gdy jesteśmy zestresowane często marszczymy nasze czoła, co również wspomaga proces powstawania zmarszczek.

3. Kremy i kremiki

Uzupełniaj braki kolagenu czy keratyny kremami specjalnie do tego stworzonymi. Możesz również tworzyć własne maski, naturalne bądź przy pomocy półproduktów. Używaj olejków, jak i oleju kokosowego do poprawienia jakości skóry i nawilżenia jej.

4. Pij dużo wody z cytryną

Oczyszczenie skóry jest jak najbardziej korzystne. Co więcej woda z cytryną również przyśpieszy twój metabolizm, a na dodatek dostarczy duże ilości witaminy C!

5. Rób peelingi i używaj szczoteczek do twarzy

Ułatwi to krążenie krwi w skórze, poprawiając jej utlenienie. Dzięki temu poprawi się jej koloryt, nabierze ona blasku i elastyczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here