Jest jednym z najpiękniejszych stanów USA, zaś jej położenie nad Pacyfikiem czyni słoneczną krainę bardzo popularną. Z czym kojarzona jest Kalifornia? Z pięknymi krajobrazami, słońcem i Hollywood. Nazywana „Złotym Stanem” ma swą stolicę w Sacramento, zaś jej mieszkańcy posługują się językami angielskim oraz hiszpańskim. Choć stolicą Kalifornii jest Sacramento, większą sławę zdobyły: Los Angeles, Hollywood oraz San Francisco. Ponieważ Kalifornia sąsiaduje z Meksykiem (co oznacza problem z nielegalnymi emigrantami) granica tego stanu zdobyła sławę jako jedna z najbardziej strzeżonych granic świata.

Kalifornia to również stan wyróżniający się zróżnicowanym krajobrazem. Piękne góry i jeziora, potężne rzeki oraz wybrzeża Pacyfiku sprawiają, że każdy znajdzie tu dla siebie atrakcyjne miejsce. Kalifornia jest jednak kojarzona głównie z plażami, słońcem i sportami wodnymi. Idealnym miejscem do uprawiania takich sportów jest Malibu Beach. Miłośnicy surfingu mogą się tu poczuć jak w niebie, jednak najpopularniejszym sportem w tym stanie jest… golf. Pola golfowe są jednym z tych elementów, które na stałe wpisały się w kalifornijski krajobraz.

Jakie atrakcje czekają jeszcze na turystów na terenie Kalifornii?

Jedną ze światowych atrakcji jest Disneyland oraz studio filmowe w Hollywood. Uwagę turystów przyciąga miasto San Francisco ze swą chińska dzielnicą. Ma też Kalifornia wiele atrakcji przyrodniczych, zaś jednym z najsłynniejszych rezerwatów przyrody jest tutejsza Dolina Śmierci. Pięknie prezentuje się Jezioro Tahoe oraz Pustynia Mojave. Kuszą też masywy górskie, jak Góry Kaskadowe czy legendarne pasmo Sierra Nevada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here