Nauka języka angielskiego

W obecnych czasach znajomość chociaż jednego języka obcego, jest czymś bardzo ważnym. Coraz częściej bowiem udaje nam się podróżować po świecie i poznawać mnóstwo ludzi z zagranicy. Wszyscy znamy to uczucie, w którym ktoś coś do nas mówi, a my go zupełnie nie rozumiemy. Jest to bardzo nieprzyjemne i wielu z nas unosi się wtedy od razu ambicją i stara się z tym coś zrobić. Tak miałem właśnie ja i postanowiłem, że muszę się nauczyć języka angielskiego. Jest on według mnie najprostszy do nauki i wchodzi do głowy najłatwiej. Jest też najprościej porozumieć się w tym języku w większości świata. Mnóstwo osób posługuje się nim bowiem na co dzień.

Języka angielskiego zacząłem uczyć się z darmowych programów, które były dostępne do pobrania ze sklepu na moim smartfonie. Postanowiłem, że warto wystartować powoli i nie rzucać się na głęboką wodę. Jak szybko nauczyć się angielskiego podpowiedziała mi moja znajoma i ten program pobrałem właśnie dzięki jej radom. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Były tam naprawdę proste lekcje i totalna nauka od podstaw, a właśnie czegoś w ten deseń szukałem. Postanowiłem więc, że dopóki program będzie mi mógł pomóc, to będę z niego korzystał. W późniejszym czasie miałem w planie znaleźć jakiegoś nauczyciela, lecz chciałem to zrobić dopiero wtedy, gdy opanuję podstawy.

Nie chciałem się bowiem skompromitować i pytać o totalne błahostki, które zna z reguły każdego dziecka na poziomie przedszkola. Gdy program przestał mi już wystarczać, zapisałem się na prywatne lekcje do jednej z dziewczyn z mojej miejscowości. Nauka z nią trwała jakieś pół roku i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę, gdyż po pół roku mogłem już swobodnie rozmawiać z ludźmi z zagranicy w stopniu komunikatywnym. Był to dla mnie duży powód do satysfakcji, ale nie chciałem osiąść na laurach i postanowiłem, że pójdą jeszcze poziom, lub dwa do przodu. Nie poczyniłem zakusów pod kontem bycia perfekcyjnym w tym języku, ale chciałem znać go po prostu dobrze. Po dwóch latach lekcji udało się to zrealizować.

http://www.prezentbox.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak żyć po rozstaniu?
Następny artykułJak dbać o włosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here