Jak sprawdzić prędkość internetu?

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu jest koniecznością. Jest on potrzebny do komunikacji ze znajomymi, do załatwiania spraw biznesowych, obejrzenia filmu. Jednym słowem, ogromna część życia młodych, ale i nie tylko młodych ludzi, odbywa się w internecie i z jego udziałem. Dlatego bardzo ważne jest, aby mieć dobre połączenie z siecią. Bez tego komunikacja między ludźmi może zostać przerwana, film będzie się ładował dłużej, niż będzie trwał i nie będzie można sprawdzić podstawowych informacji.
Jak sprawdzić prędkość internetu? Jest to bardzo proste. Jednym z podstawowych sposobów sprawdzenia szybkości naszego łącza jest wpisanie w wyszukiwarkę adresu strony www.speedtest.pl. Po wejściu na tę witrynę, wyświetli się nam pole z okrągłym przyciskiem z napisem ,,start”. Wystarczy na nie kliknąć i chwilę odczekać. W tym czasie automatycznie nastąpi sprawdzanie parametrów szybkości łącza internetowego, do którego jesteśmy podłączeni. Po kilkunastu sekundach i wykonanych trzech pomiarach otrzymujemy gotowy wyniki przedstawiający trzy parametry. Pierwszy z nich to prędkość pobierania danych, prędkość opóźnienia oraz prędkość wysyłania danych. Dostajemy również informację o dostawcy usługi, a także przeliczenie prędkości naszego łącza na potencjalny czas potrzebny do wykonania najczęstszych czynności. Są to między innymi czas pobierania filmu zajmującego 700MB, czas pobierania filmu zajmującego 300MB, czas pobierania pliku w formacie MP3 zajmującego 10MB, czas pobierania zdjęcia o rozmiarze 2MB, a także kolejno czas, który jest potrzebny do przesłania podanych plików za pomocą łącza internetowego.
W dowolnej chwili można powtórzyć pomiar. Każdorazowe wykonanie pomiaru jest bezpłatne. Na stronie speedtest.pl dostępny jest również ranking dostawców, którzy osiągają najwyższe wyniki w Polsce, Statystyki obrazują wyniki pomiaru trzech parametrów, a także liczbę ogólnie wykonanych pomiarów przez użytkowników korzystającego z usług konkretnego dostawcy internetowego. Ranking obejmuje 12 najwyższych wyników.

http://www.diamondchand.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here