Jak idealnie zadbać o czystość paneli i parkietów?

Sprzątanie w domu zwykle kończy mycie podłogi. Jedna, mimo tego, że jest ona królową całego domu, często jest w złym stanie. Przede wszystkim szybko się zdziera i niszczy w ten sposób – np. porysowana przez fotele czy krzesła albo stoły lub nasze chodzenie w butach. Jednak aby idealnie o nią zadbać należy też wiedzieć jak ją myć i czym. Oto kilka praktycznych porad.

Nigdy na mokro

            Ani parkiet, ani panele nie lubią, gdy jest mokro, Mycie tego rodzaju podłogi musi zawsze odbywać się doskonale wyżymaną szmatką lub mopem. Wszystko bowiem, co zostanie z mokrego na podłodze może w nią wniknąć, a co za tym idzie, także ją zniszczyć poprzez nadgnicie czy podniesienie się. Dlatego należy zawsze mocno dbać o jakość wody oraz detergentów.

Używać dobrych detergentów

            Używanie nieprzeznaczonych do paneli płynów do mycia podłogi lub ignorowanie potrzeby czyszczenia parkietu specjalnymi  mleczkami, możemy szybko sprawić, że pożegnamy się z ładną podłogą. Dlatego należy bardzo uważnie dobierać płyny i przede wszystkim korzystać ze środków sprawdzonych i przeznaczonych do danej powierzchni.

Podklejać meble

            Niby prosta kwestia, a rzadko kiedy chce nam się zastanawiać jak podkleić meble. Specjalne filcowe elementy są doskonałe do tego, by zapobiegać porysowaniu podłogi. Natomiast pod fotel jeżdżący powinniśmy położyć dywan lub matę, która zapobiegnie zniszczeniom.

Dobry sprzęt

            Na koniec warto przyjrzeć się także sprzętom, np. tym, które są dostępne w sklepie leifheitsklep.pl. To gwarancja jakości, dlatego należy wybierać doskonałe mopy, które mają odpowiednie zakończenia do danych powierzchni. Nie należy także sprzątać starymi, zużytymi mopami, gdyż same w sobie mogą podłogę zniszczyć czy porysować i nie dadzą się z łatwością wyczyścić.

            Czyszczenie parkietu czy paneli wymaga szczególnej wprawy i ostrożności. Mycie bez dużej ilości wody, używanie detergentów odpowiednich do podłoża oraz dbanie o sprzęt i codzienne użytkowanie to przepis na piękną podłogę na lata. Warto się do niego stosować, by cieszyć się nią bez przeszkód!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here