Różne rodzaje łysienia, jeden sposób leczenia. Poznaj rewolucyjny system Smart Graft

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który w większości z nas wzbudza pewien niepokój. Wypadające garściami włosy sprawiają, że zaczynamy myśleć o tym, czy w naszym organizmie wszystko funkcjonuje prawidłowo. Czasami wystarczy zmiana nawyków żywieniowych, wspomaganie się dodatkową suplementacją czy unikanie sytuacji stresowych, aby sytuacja wróciła do normy. Bardzo często jednak nasilone wypadanie włosów jest pierwszym sygnałem świadczącym o rozpoczynającym się procesie łysienia. Istnieje kilkadziesiąt różnych rodzajów łysienia, które mogą dotknąć zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Najpowszechniejsze możemy dziś jednak wyleczyć przy pomocy jednej metody, a mianowicie przeszczepu włosów systemem Smart Graft. Wraz ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki, w której można poddać się temu zabiegowi, podpowiadamy, na czym on polega i jakie rodzaje łysienia możemy wyleczyć przy pomocy tego systemu.

Rodzaje łysienia – Smart Graft niezrównany w walce z łysieniem androgenowym u kobiet i mężczyzn

System przeszczepu włosów Smart Graft został stworzony przede wszystkim z myślą o leczeniu łysienia androgenowego – najpowszechniejszego rodzaju łysienia, z którym mają do czynienia nie tylko mężczyźni, lecz także kobiety. U mężczyzn objawia się ono całkowitą utratą włosów w okolicy czołowo-skroniowej i na czubku głowy, podczas gdy u kobiet łysienie to może objawić się poprzez przerzedzenie włosów na całej powierzchni skóry głowy. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie wykorzystują system przeszczepu włosów Smart Graft także przy leczeniu łysienia pourazowego, po napromieniowaniu, poparzeniach czy przebytych stanach zapalnych. Na zabieg przeszczepu włosów Smart Graft pacjenci mogą zdecydować się również w przypadku utraty owłosienia na obszarze, na którym powstały blizny pooperacyjne, a także ubytków owłosienia na obszarze brwi, wąsów, brody czy klatki piersiowej. Zabieg Smart Graft jest wykonywany również u pacjentów, którzy mają za sobą zabiegi rekonstrukcyjne uszkodzonej skóry na oryginalnie owłosionym obszarze. Procedura Smart Graft okazuje się jednym z niewielu skutecznych rozwiązań pozwalających na przywrócenie skórze naturalnego stanu owłosienia po zabiegach rekonstrukcyjnych.

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep włosów Smart Graft?

Smart Graft to nowatorska, mało inwazyjna i skuteczna metoda przeszczepu włosów, która pozwala na uzyskanie równomiernego i gęstego owłosienia w bezpieczny, niemal bezbolesny sposób. Transplantacja włosów Smart Graft przeprowadzana jest w pełni zamkniętym i sterylnym systemie, który gwarantuje najwyższą z możliwych przeżywalność pobranych włosów sięgającą nawet 98%. System Smart Graft pracuje w oparciu o zamknięty, trójpojemnikowy i w pełni kontrolowany system pobierania i przechowywania włosów. W pierwszym z pojemników przechowywane są pobrane grafty, w drugim zaś znajduje się precyzyjnie dopasowany do potrzeb włosa roztwór soli fizjologicznej, którą wykorzystuje się do nawilżania włosów przed procesem implantacji w wybrany obszar. W trzecim pojemniku odprowadzany jest nadmiar soli, co pozwala włosom zachować idealne warunki. Smart Graft to wyjątkowo inteligentny i automatycznie sterowany system, który zapewnia włosom idealny poziom nawilżenia oraz optymalną temperaturę. Przeżywalność przeszczepionych włosów na poziomie 98% daje wielokrotnie lepszy wynik niż w przypadku starszych i tradycyjnych systemów transplantacyjnych.

Więcej informacji na temat leczenia łysienia i przeszczepu włosów systemem Smart Graft znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/smartgraft-przeszczep-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here