Drzwi przesuwne jako ciekawe rozwiązania aranżacji wnętrz

Odpowiednia aranżacja wnętrz do właściwe dobranie wszystkich elementów. Gdy chodzi o takie jak drzwi to od pewnego czasu często we wnętrzach zamiast tradycyjnych stosuje się drzwi przesuwne. Nie tylko dają one ciekawe efekty wizualne, ale również są niezwykle funkcjonalne.

Drzwi przesuwne – gdzie się je stosuje?

Obecnie drzwi przesuwne stosuje się w bardzo wielu miejscach. Domy, biura czy inne budynki użyteczności publicznej bardzo często są aranżowane właśnie przy ich zastosowaniu. Ciekawe rozwiązania, jakie można dzięki nim uzyskać tylko zwiększają ich popularność. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się drzwi przesuwne bezramowe, przede wszystkim ze względu na wygląd końcowy. Po ich zamknięciu bowiem zyskuje się jednolitą taflę, co sprawia że znacznie lepiej się ona prezentuje a często dodaje pomieszczeniom ciekawego wyglądu. Niezwykle często stosowane są na przykład w szafach czy garderobach, nadając im niecodziennego i ciekawego wyglądu. Ponadto mają niewątpliwą zaletę, której nie posiadają tradycyjne drzwi – nie potrzebują tak wiele miejsca do tego, aby z nich skorzystać.

Drzwi bezramowe i ich wykonanie

Drzwi przesuwne bezramowe nazywane są tak z powodu swojego wyglądu. Pozbawione są zewnętrznej ramy, co nadaje im nieco inny wygląd. Wprawdzie w niektórych wciąż ona jest, jednak jest ukryta tak, aby była niewidoczna w celu uzyskania odpowiedniego efektu. Dlatego też nie dziwi fakt, że do ich wykonywania należy stosować odpowiednie materiały. Zazwyczaj sposób montażu drzwi bezramowych to montaż do podłogi i do sufitu, zaś w przypadku mebli do górnej i dolnej jego części. Dlatego też dość ważnym aspektem jest przede wszystkim waga paneli drzwi, zbyt ciężkie powodowałyby problemy z ich odpowiednim przesuwaniem jak również byłyby obciążone znacznie większym ryzykiem uszkodzenia. Dlatego też raczej nie stosuje się do ich produkcji materiałów takich jak drewno czy elementy stalowe, są bowiem ciężkie i nie spełniają się dobrze w tej roli. Tego typu drzwi nie powinny być także zbyt grube, jednakże grubość paneli uzależniona jest zazwyczaj przede wszystkim od wykorzystywanego do ich montażu systemu. Niektóre bowiem umożliwiają montaż drzwi nieco grubszych niż inne, ze względu na swoją konstrukcję, która może udźwignąć znacznie więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here