Życie bez jedzenia

Mimo ostrzeżeń lekarzy głodówka wciąż należy do chętnie stosowanych sposób na szybkie pozbycie się kilogramów czy oczyszczenie organizmu. Tak naprawdę nie ma ona jednak nic wspólnego ze zdrowiem. Zamiast się głowić, ile można wytrzymać bez jedzenia, lepiej zastanowić się nad zmianą przynajmniej kilku nawyków żywieniowych.

Największym problemem współczesnych ludzi, jeżeli chodzi o jedzenie, jest objadanie się oraz spożywanie ogromnych ilości żywności przetworzonej. Ta ostatnia nie dostarcza żadnych składników odżywczych lub zapewnia je w znikomej porcji. Osłabia natomiast organizm nadmierną ilością cukru, soli oraz tłuszczów trans. Nawet kilkudniowa głodówka nic tu nie pomoże, jeżeli po jej zakończeniu wróci się do kupowania gotowych dań. Zamiast fundować sobie takie skoki energetyczne, rozsądniej jest jeść mniejsze, ale regularne posiłki. W ten sposób także można oczyścić organizm. Zwłaszcza jeżeli do jadłospisu włączy się sporą ilość świeżych warzyw. A także owoców, choć w ich przypadku z ilością także nie należy przesadzać. W zdrowym odżywianiu sprawdza się także powiedzenie, że od stołu zawsze warto odchodzić z uczuciem pewnego niedosytu. Wychodzi to na zdrowie, pozwala też trzymać wagę w ryzach.

Żyję by jeść. Tak w skrócie można podsumować egzystencję wielu współczesnych ludzi. Zwłaszcza tych mieszkających w bogatych krajach, gdzie dostęp do taniej żywności o byle jakiej jakości jest nieograniczony. W tym kontekście pytanie ile można wytrzymać bez jedzenia zupełnie traci rację bytu. Ludzie zamiast jeść by żyć, przy okazji czerpiąc przyjemność ze spożywania smacznej naturalnej żywności, skupiają się na zajadaniu smutków, stresów oraz rosnącego przerażenia z powodu nomen omen rosnącej wagi. Tak nie powinno być. I dostrzegają to rządy kolejnych państw. Niestety często dzieje się to zbyt późno, kiedy chociażby otyłość wśród dzieci staje się poważnym i kosztownym problemem społecznym. Profilaktyka tej choroby zyskuje na znaczeniu także w Polsce. Niestety rodzime społeczeństwo tyje bardzo szybko, niewielu zastanawia się natomiast, ile uda się wytrzymać bez jedzenia.

http://www.forum-liderow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here