Zabiegi liposukcji

Niezależnie od specyfiki i metodologii wykonania, odsysanie tłuszczu cena jest zabiegiem, którego koszty trzeba zazwyczaj pokryć z własnej kieszeni. Co gorsza, zabiegi te nie należą do najtańszych. Warto przy okazji sprawdzić, ile może kosztować pojedyncze odsysanie tłuszczu. Trzeba też pamiętać, że na jednym zabiegu może się nie skończyć.

Cena zależy od lokalizacji

W przypadku takiego zabiegu jak liposukcja ud cena może wynieść około 3 tysięcy złotych. Nie jest to jeszcze zbyt dużo, gdyż w przypadku brzucha, koszt ten może wzrosnąć nawet do… 7 tysięcy złotych. Najmniej płaci się za odsysanie tłuszczu z okolic podbródka, gdyż koszt takiej „przyjemności” waha się w okolicach 1000 – 1500 złotych. Cena odsysania tłuszczu będzie też zależna od wielu innych czynników, w tym od konieczności przeprowadzenia dodatkowych badań, zabiegów pomocniczych itd. Pewien wpływ na koszty może mieć też miejsce, w którym zabieg jest wykonywany. Nie jest bowiem tajemnicą, że w liposukcja brzucha cena w Warszawie, będzie kosztowniejsza niż np. w mieście do 200 tysięcy mieszkańców.

Ultradźwięki i ich cena

Najdroższym wariantem liposukcji, jest zabieg wykonywany za pomocą ultradźwięków. W przypadku takiego zabiegu jak ultradźwiękowa liposukcja brzucha cena może wzrosnąć nawet do 13 tysięcy złotych. Dlaczego koszty te są tak wysokie? Między innymi dlatego, że proces ten jest najczęściej połączony z dodatkowym modelowaniem sylwetki. Dzięki temu, usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, nie wiąże się już z koniecznością długotrwałego oczekiwania na wyrównanie się tkanki po jej usunięciu.

Cena a ryzyko zabiegu

W przypadku takiego zabiegu jak odsysanie tłuszczu cena nie ma raczej wpływu na ewentualność wystąpienia jakichkolwiek powikłań. Ich prawdopodobieństwo jest raczej i tak bardzo niskie, choć – co trzeba podkreślić – zdecydowanie maleje w przypadku zabiegu przeprowadzanego za pośrednictwem fal ultradźwiękowych. Mimo to warto zaznaczyć, że w przypadku takich zabiegów jak klasyczna Liposukcja ud cena i ryzyko są stosunkowo niewielkie.

Podsumowując, sama chęć usunięcia nadmiaru tłuszczu to jedno, a kwestie zdrowotne – to drugie. Dlatego zawsze należy zabieg ten poprzedzić stosownymi badaniami, które dadzą pełną odpowiedź co do jego bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here