Skuter

W wiekszych miastach jest coraz więcej samochodów osobowych. Duże natężenie ruchu skutkuje utrudnieniami na drogach. Czasem przejazd kilku kilometrów zajmuje nam bardzo dużo czasu. W godzinach szczytu zapełnione drogi stają się udręką dla wielu kierowców. Światła drogowe co kilkadziesiąt metrów, mnóstwo skrzyżowań, to wszystko często jest powodem ogromnych korków na ulicach miast. Często kierowcy nie mają możliwości wybrania alternatywnej drogi. Jak przyspieszyć przejazd z punktu A do punktu B? Jak zaoszczędzić sobie nerwów, które zrzerają nas tak często za kółkiem? Alternatywą może stać się podróżowanie drogami kolejowymi. Problem w tym, że nie zawsze drogami kolejowymi możemy dotrzeć w docelowe miejsce.
Świetnym pomysłem, który zaoszczędzi nam nerwów i straconego czasu na drogach będzie dwukołowy pojazd silnikowy. Oczywiście mowa tutaj o skuterze. Zwinny, mały i nie koniecznie drogi w utrzymaniu pojazd świetnie sprawdzi się na drogach miejskich. Owym pojazdem poruszamy się znacznie szybciej niż samochodem. Skuter świetnie radzi sobie na zatłoczonych ze względu na swoje wymiary. Jest to też bardzo duże ułatwienie podczas parkowania. Używany skuter możemy kupić za niewielkie pieniądze. Niektóre ogłoszenia na portalach motoryzacyjnych nie przekraczają 1500 zł za świetnie utrzymany egzemplarz. Ile kosztuje przegląd skutera? Otóż badanie techniczne kosztuje ok. 60 zł. Nie jest to wysoka kwota. Średnie spalanie skutera o pojemności 50 cm mieści się w granicach 5 l/100 km. W porównaniu do samochodu, to też nie zła oszczędność. Rynek motoryzacyjny przepełniony jest skuterami różnych marek. Najtańsze egzemplarze zapewne pochodzą z chińskiej produkcji. Nie oznacza to, że są złe. Wszytko ma swoje wady i zalety. Tanie części to napewno największą zaleta chińskich producentów.
Podsumowując, skuter to idealne rozwiązanie na krótkie podróże po mieście. Zaoszczędzimy wiele czasu kupując ten dwukołowy pojazd. Koszty utrzymania nie są wysokie, co.jest kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem pojazdu. Kierowcą może zostać osoba, która ukończyła 18 lat i zna przepisy drogowe.

http://www.intelektualnie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here