Piękna skóra i zdrowy umysł

Medycyna estetyczna dociera do każdego zakątka na świecie, mając rzeszę wiernych fanów wszelkiego typu zabiegów, jakie oferowane są w jej ramach. Medycyna estetyczna to jedna z najczęściej wybieranych metod na poprawę wyglądu, a co za tym idzie dobrego samopoczucia i pokochanie własnego ciała.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Wśród najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej wymienia się wypełnianie zmarszczek botoksem. Toksyna botulinowa to naturalna substancja, która od wielu lat jest jedną z najczęściej stosowanych metod na wypełnienie zmarszczek. Związek ten ma unikalne właściwości, które polega na blokowaniu impulsów nerwowych, co w konsekwencji prowadzi do skurczu mięśni, które to odpowiedzialne są za tworzenie się nieestetycznie wyglądających zmarszczek. Zabieg związany z wypełnieniem zmarszczek botoksem polega na wprowadzeniu substancji pod skórę za pomocą bardzo cienkie igły. Pomimo to zabieg jest bezbolesny, a przy tym też bardzo przystępny cenowo, ponieważ ceny zaczynają się już od 400 zł. Co więcej zabieg ten w żaden sposób nie ogranicza normalnej aktywności danego pacjenta, a efekty utrzymują się nawet do 6 miesięcy.

Medycyna estetyczna na niedoskonałości skóry, ale też na dobre samopoczucie

Choć zabiegi medycyny estetycznej kojarzą się przede wszystkim z urodą i pozbywaniem się niedoskonałości skóry i wszelkich nieestetycznych elementów, to jednak niektóre metody stosowane są również w celach leczniczych pewnych dolegliwości. I tak jest właśnie w przypadku botoksu. Co ciekawe, nie każdy może wiedzieć, że toksyna botulinowa stosowana jest w przypadku uciążliwych, długotrwałych migren. Niewielkie dawki botuliny wprowadzone w newralgiczne miejsca powodują rozluźnienie nerwów, dzięki czemu też pacjenci na pewien czas mogą zapomnieć o nękających ich migrenach. To czasami jedyne lekarstwo, które daje skuteczne, długotrwałe efekty u osób borykających się z migrenami.

Toksyna botulinowa na nadmierną potliwość

W ramach terapeutycznych stosuje się też botoks w przypadku nadpotliwości skóry. Botulina wstrzyknięta w okolice gruczołów potowych sprawia, że zostaje zablokowana ich aktywność, dzięki czemu też pacjenci mogą pozbyć się uporczywego problemu związanego z nadpotliwością. Zabiegi są stosunkowo tanie i pozwalają na szybkie wyeliminowanie uciążliwych problemów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here