Urządzając dom lub mieszkanie chcemy osiągnąć piękny efekt gwarantujący przytulną atmosferę, zachęcającą do wspólnego spędzania czasu. Ostatnim zadaniem przed, którym stajemy urządzając mieszkanie lub dom jest wybór dodatków. Wbrew pozorom nie jest to zadanie najłatwiejsze. Bowiem to właśnie dodatki decydują o klimacie mieszkania, decydują o tym czy pomieszczenie zachęca do przebywania w nim.

Wszyscy uwielbiamy ciepłe, przytulne przestrzenie. Nic tak nie zachęca do spędzania czasu w sypialni czy też w salonie na kanapie jak pięknie zaścielone łóżko oraz odpowiednio dobrane ozdobne poduszki. Poduszki jako element dekoracyjny można stosować w różnych przestrzeniach. W sypialni, gdzie ich obecność wydaje się oczywista oprócz tradycyjnych poduszek na których śpimy, warto dodać choć kilka mniejszych poduszek, w odpowiednio dobranych, pasujących do pościeli i wystroju sypialni poszewkach, które będą pełniły rolę dekoracyjną. Kanapa oraz fotele w salonie będą wprost zachęcały do odpoczynku na nich oraz staną się bardziej estetyczne dzięki zastosowaniu poduszek.

Mogą mieć one różne kształty i wymiary – od klasycznych kwadratów, przez prostokąty, aż po wałki. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i wystroju wnętrza. Jeśli w sklepach nie znajdziemy odpowiedniej do naszego wnętrza poduszki, możemy stworzyć ją samodzielnie kupując odpowiadające nam materiały i oddając je do krawcowej w celu uszycia ozdobnych poszewek. Pamiętajmy, że to tekstylia tworzą nastrój pomieszczenia. Ozdobne poduszki sprawdzą się także idealnie w gabinecie czy pokoju dziecięcym. A także w jadalni czy na kuchennych krzesłach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here