Napoje gazowane

Pełne cukru, substancji chemicznych i (zwykle) o zerowej wartości odżywczej, napoje gazowane są czymś, o czym nas ostrzegano w niezliczonych sytuacjach, nawet jeśli mają wyjątkowy smak i gaszą pragnienie, gdy wychodzi słońce.
I to nie tylko wersje standardowe. Dietetyczne napoje gazowane mogą również mieć bardzo szkodliwe skutki (sprawdź cola zero skład).
Przeprowadzono badania, które analizowały powiązania pomiędzy różnymi rodzajami raka i konsumpcją napojów gazowanych. Ponadto
amerykańscy naukowcy odkryli silny związek między dziennym spożywaniem kalorii z żywności wypełnionej dodatkiem cukrów (takiej jak napoje gazowane), a śmiertelnością z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Stwierdzili, że picie trzech puszek dziennie takich napojów może potroić ryzyko chorób serca. Nie jest także tajemnicą, że napoje z cukrem zwiększają liczbę przypadków cukrzycy typu 2. Badanie przeprowadzone w latach 1990-2000 oszacowało, że wzrost spożycia słodzonych cukrem napojów przyczynił się do wystąpienia około 130 000 nowych przypadków cukrzycy.
Napoje gazowane mogą mieć także wpływ na zachowanie. Badanie przeprowadzone na nastolatkach znalazło związek pomiędzy piciem napojów gazowanych a przemocą i prawdopodobieństwem posiadania przez nich broni. Naukowcy odkryli, że nawet nastolatki, które piły tylko dwie puszki tygodniowo, były bardziej agresywne w stosunku do swoich przyjaciół, a ci, którzy pili pięć lub więcej puszek tygodniowo, również częściej wypijali alkohol lub palili papierosy.
Wpływ słodzonych napojów na naszą wagę wydaje się oczywisty, jednak możesz nie wiedzieć, że napoje gazowane mogą w dalszym ciągu dramatycznie wpływać na naszą talię. Badanie wykazało, że osoby pijące dietetyczne napoje gazowane zauważyły, że obwód ich talii powiększa się prawie trzykrotnie niż u osób, które nie piły takich napojów, a nawet bardziej niż u osób pijących wersje niedietetyczne.

http://www.ladychwila.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBieganie
Następny artykułMówienie o sobie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here