Nadwaga-trudny problem z prostymi rozwiązaniami.

Otyłość stała się już prawdziwą plagą naszych czasów. Mimo że w naszym kraju sytuacja nie jest jeszcze aż tak poważna, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych, statystyki pokazują, że problem otyłości wśród polaków rośnie z roku na rok w zatrważającym tempie. Czasopisma i reklamy o tematyce fitness próbują nam wmówić na każdym kroku, że mają dla nas skuteczny lek na odchudzanie. Liczba klubów fitness i siłowni rośnie z dnia na dzień, szczególnie w dużych miastach. Pojawia się również coraz więcej restauracji ze zdrową żywnością. Jednak jak już zostało wspomniane powyżej, problem nadwagi cały czas narasta. Gdzie więc leży przyczyna?

Pewne specyficzne choroby mogą skutkować niekontrolowanym wzrostem wagi, jednak nie oszukujmy się, w większości przypadków winowajcami jesteśmy my. Coraz więcej siedzimy, czy to w pracy, aucie, czy w domu przed telewizorem. W dalszym ciągu mnóstwo osób zdaje się nie doceniać tego, jaką wagę ma zdrowie odżywianie dla naszego organizmu. Przetworzona żywność, fast foody, obżeranie się. Niby wszyscy wiemy, że tak nie wolno, a jednak wciąż wielu ludzi nie ma praktycznie żadnej kontroli nad swoim odżywianiem. Tymczasem najnowsze badania nie pozostawiają nam cienia wątpliwości, skuteczny lek na odchudzanie leży w naszych codziennych nawykach, nie w tabletkach i nie w zabiegach odsysania tłuszczu.

Wielu osobom wydaje się, że utrzymywanie szczupłej sylwetki wymaga od nas niewyobrażalnych wyrzeczeń oraz wielkiego wysiłku. Jest to jednak przekonanie całkowicie błędne. Jak udowadniają wybitni specjaliści w dziedzinie odchudzania, niewielka, ale regularna dawka aktywności fizycznej, i naprawdę subtelne zmiany w sposobie odżywiania mogą spowodować, że nasze ciało zmieni się nie do poznania. Wcale nie jest konieczne, by wylewać z siebie siódme poty na siłowni, płacąc przy tym sporo pieniędzy za karnet. Wystarczy, że codziennie udamy się na spacer bądź zrezygnujemy z dojazdu do pracy samochodem na rzecz jazdy rowerem. Taka aktywność nie da nam oczywiście muskularnej sylwetki, jednak w połączeniu z dobrymi nawykami żywieniowymi, może zapewnić nam szczupłą sylwetkę.

Także zmiany w sposobie odżywania nie muszą być wcale drastyczne. Dla przykładu jednym z najgorszych nawyków, jaki ma wielu polaków, jest objadanie się na noc. Jeśli marzysz o płaskim brzuchu, spróbuj odmówić sobie kolacji, zanim udasz się do klubu fitness. Dużo złego robią także słodycze, w tym słodkie napoje. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, ile cukru zawierają popularne słodkie napoje, jakie możemy znaleźć na sklepowych półkach. Jeśli pijesz tego typu napoje regularnie, spróbuj zamienić je na wodę mineralną i zieloną herbatę. Efekt może Cię naprawdę zaskoczyć.

Wiele osób nie może uwierzyć, że skuteczny lek na odchudzanie może tkwić w tak prostych zabiegach. Tkwią w przekonaniu, że szczupłą sylwetką mogą się cieszyć jedynie osoby, które stać na członkostwo w klubach fitness, i pomoc trenerów personalnych. Jednak jeśli pomyśleć przez chwilę logicznie, czy każda szczupła osoba, którą znasz, płaci trenerom personalnym i spędza godziny na siłowni? Warto zrewidować swoje poglądy w kwestii odchudzania i nie tkwić w przestarzałych mitach, gdy rozwiązanie problemu mamy wręcz na wyciągnięcie ręki.

http://www.zdrowakroplakrwi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here