Moje oczko wodne koło domu

Oczka wodne od zawsze cieszyły się popularnością. Dotychczas uważano, że ładne oczko to takie, które występuje naturalnie. Okazuje się jednak, że można samemu zrobić ten przepiękny element ogrodu. Więc jak zrobić oczko wodne?

1) Należy przygotować miejsce w którym będziemy kopać dół. Z powierzchni należy usunąć wszelkie kamienie, gałęzie oraz rośliny, darń. Po przygotowaniu nawierzchni gleby zabieramy się do obrysowania naszego oczka oraz do wykopu ziemi. Zalecane jest zachowanie proporcji, czyli oczko o małej średnicy powinno być płytsze od tego z większą średnicą.

2) Po wykopaniu należy podłoże wysypać piaskiem. Piasek ma na celu ochronę foli przed ewentualnym przecięciem. Po tej czynności możemy wykładać dół specjalną folią na oczka wodne. Istnienie ryzyko gdy użyjemy foli budowlanej, że ona nam po zimie popęka i woda ucieknie w glebę.

3) Kolejnym krokiem jest dopasowanie folii do dołu, zabezpieczenie jej brzegów oraz wyłożenie warstwy piachu. Po tych czynnościach czas na obrzeża oczka. Należy wykończyć je w taki sposób, aby ładnie komponowały się z powierzchnią.

4) Lanie wody. W zależności od pojemności, lanie wody może zająć nawet cały dzień. Warto w tym momencie obserwować czy nie ma nigdzie przecieków. To jest właśnie ten czas, kiedy można ewentualnie zlikwidować jakąkolwiek usterkę.

5) Kiedy jesteśmy pewni, że wszystko jest tak jak być powinno, po nalaniu wody czas na „sadzenie” roślin wodnych. Rzęsa, lila wodna to tylko nie które gatunki roślin wodnych, które będą cieszyły oko.

6) Należy robić regularne przeglądy, dbać o czystość oraz konserwację. Ponieważ stosując się do trzech wcześniej wymienionych punktów możemy mieć pewność, że nasze oczko wodne będzie w świetnej kondycji zdrowotnej.

Jak widać zrobienie własnego oczka wodnego nie jest aż tak skomplikowane jak inni uważają. Wypunktowanie prac według kolejności oraz rozłożenie ich w czasie zagwarantuje, że nawet najbardziej wymagające oczko wodne będzie mógł zrealizować prawie każdy. Jeżeli marzy się Tobie oczko wodne, nie czekaj działaj.

http://www.malamama.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiżuteria
Następny artykułDobry i solidny trening

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here