Krynica-Zdrój to pełne uroku miasto położone w Beskidzie Sądeckim. Uzdrowisko tętni życiem, zwłaszcza w sezonie zimowym. Co sprawia, że Krynica jest tak chętnie wybierana przez turystów?

Ta górska miejscowość usytuowana jest w malowniczej okolicy, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Słynąca z bogactwa wód mineralnych, przyciąga rzesze kuracjuszy, którzy mogą tu leczyć niedokrwistość czy też schorzenia nerkowe.

Krynica-Zdrój jest rajem dla narciarzy. Zlokalizowana na Jaworzynie Krynickiej (1114 m n. p.m) stacja narciarska udostępnia najdłuższą w Polsce oświetloną trasę zjazdową. Liczne punkty widokowe, dobra infrastruktura, śnieg średnio przez 150 dni w roku, urokliwe kawiarnie i restauracje mieszczące się we wspaniałych zabytkowych willach – oto główne powody, dla których warto odwiedzić akurat tę miejscowość wypoczynkową.

Oryginalna zabudowa, stylowe wnętrza, kameralny klimat zachęcają, aby zatrzymać się tu na dłużej. Nie musimy się martwić o noclegi – Krynica-Zdrój nie ustępuje na tym polu innym ośrodkom turystycznym. Przenocować można w licznych pensjonatach, apartamentach i kwaterach prywatnych. Nie brakuje także luksusowych, świetnie zlokalizowanych hoteli, oferujących bogatą gamę usług związanych z wypoczynkiem. Baseny, sauny czy gabinety SPA z pewnością umilą gościom pobyt. Udostępniając zróżnicowane wg standardu noclegi Krynica-Zdrój wychodzi naprzeciw różnym grupom odwiedzających. Ceny pokoi w kwaterach prywatnych zaczynają się już od kilkunastu złotych za dobę. Nie powinno więc być problemu ze znalezieniem noclegu, nawet przy mniej zasobnym portfelu.

Najlepiej jednak o wszystkich zaletach uzdrowiska przekonać się na własnej skórze. Osoby ceniące aktywny wypoczynek, dbające o własne zdrowie, na pewno znajdą tu coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here