koszule do muchy

Najbardziej eleganckim rozwiązaniem do muszki jest koszula. Jest bardzo dobrą alternatywą do krawata. Koszula i muszka mogą stworzyć spójną całość. Dlatego dobrze wiedzieć jak wybrać koszulę do muchy, aby wszystko ze sobą współgrało?

Ważne jest, by koszule do muchy dobrać pod względem rozmiaru i kształtu. Zwykle mucha nie powinna być węższa niż odległość między zewnętrznymi kącikami oczu, lecz także nie szersza od zarysu twarzy na wysokości oczu. Koszule męskie mają różne rodzaje kołnierzyków. Warto wiedzieć, że nie każdy z kołnierzyków będzie dobrze pasował do wybranej muszki. Kołnierzyk koszuli pod muchę musi być dla niej elegancką ramą.

Im większa muszka, tym większy powinien być kołnierzyk. Koszula do muchy dodaje powagi mężczyźnie. Warto też dodać, że muchę do koszuli można zakładać nie tylko na wesele, ale także różnego rodzaju przyjęcia. Czasami są też wymogi w pracy, by nosić taki elegancki strój. Mucha jest też wręcz wymagana przy strojach takich jak frak, czy smoking. Ważne jest też to, że nie koniecznie trzeba zakładać pod muchę białą koszulę. Jeśli nie jest to bardzo eleganckie wyjście, to można pozwolić sobie na inny kolor koszuli. Warto pamiętać, że mucha powinna przede wszystkim pasować do okazji.

Muchy także występują w różnych kolorach. Na ślub panowie przeważnie wybierają biały, czarny albo niebieski kolor muchy. Choć zdarzają się też mężczyźni, którzy decydują się na różową muchę bądź z różnymi wzorami. Marynarka lub koszula do wzorzystej muszki również może mieć wzór. Jednak przy trzech wyrazistych wzorach, może wyglądać to bardzo krzykliwie. Na taką okazję jak Sylwester, czy imprezę domową można dobrać muchę w innym kolorze. Zwłaszcza jeśli nie jest, to bardzo oficjalnie wyjście, to panowie mogą sobie pozwolić na nieco ekstrawagancji w swoim ubiorze. Warto też pamiętać, że muszka nie musi być dobierana pod kolor poszetki. Samo założenie muszki nie jest trudne i nie zajmuje dużo czasu. Cena muchy zależy od materiału i wielkości na, jaki się zdecydujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here