Jak dbać o cerę pod oczami?

Niektóre kobiety po trzydziestce codziennie sprawdzają w lustrze, czy nie pojawiły się pierwsze zmarszczki wokół oczu. Dla wielu z nich oznacza to początek procesu starzenia się i wywołuje ogromny stres. Tylko w niewielkim stopniu jest to prawda, a powstanie pierwszych zmarszczek można opóźnić.

Jak dbać o cerę pod oczami?

Skóra pod oczami jest znacznie cieńsza niż na pozostałej części twarzy, a przez to też jest bardziej wrażliwa. Przede wszystkim bardziej narażona jest na wysuszenie i musi być systematycznie nawilżana.

Należy także dostarczać jej kolagenu i elastyny, których zawiera mniej niż inne części skóry. Starszej cerze pod oczami należy dostarczać także składniki odżywcze i regenerujące.

Najlepszy krem pod oczy, to krem który zawiera składniki naturalne, a nie całą tablicę Mendelejewa. Wyciągi z roślin, oleje znacznie lepiej wchłaniane są przez skórę niż substancje otrzymywane w fabrykach. Wybierając krem pod oczy należy sprawdzić, czy zawiera:

• kolagen,
• kwas hialuronowy,
• elastynę,
• koenzym Q10,
• retinol,
• wyciąg z aloesu, świetlika, bławatka, soi,
• peptydy,
• witaminy A, C, E,
• oleje roślinne (awokado, z oliwek).

Oczywiście krem nie musi zawierć wszystkich tych składników. Ich dobór zleży od przeznaczenia kremu. Najbardziej bogaty w składniki jest krem przeznaczony dla cery 50+.

Jak stosować krem pod oczy?

Krem pod oczy musi być stosowany codziennie. Dlaczego? Na skórę wokół oczu nakładamy bardzo małą ilość kremu, jego warstwa to ok. 0,5 mm. Jeśli chcemy, by składniki zawarte w kremie odniosły swój skutek, musimy dostarczać je systematycznie. Nakładanie większej ilości kremu nie ma sensu, ponieważ skóra nie zdąży go wchłonąć.

Przed nałożeniem kremu skórę należy oczyścić, będzie wtedy lepiej wchłaniać odżywcze składniki. Krem pod oczy należy wklepywać, a nie wcierać. Lepiej będzie się wchłaniał, delikatna skóra pod oczami nie zostanie rozciągnięta. Dopiero po chwili można nakładać makijaż do pracy.

Jak Od 40 r. życia najlepiej jest stosować krem pod oczy na dzień, który pełni funkcję ochronną oraz krem odżywiający na noc.Wybierając krem pod oczy lepiej wybrać mniejsze opakowania, by nie uległ przeterminowaniu, czasami też może wywołać uczulenie, więc strata będzie mniejsza. Dla osób alergicznych przeznaczone są specjalne kremy dermatologiczne.

Krem pod oczy znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here