Bądźmy bardziej ekologiczni - słomki papierowe

Wystarczy włączyć telewizję na dowolny kanał, aby usłyszeć o zanieczyszczeniu środowiska, o nadmiernym konsumpcjonizmie, zanieczyszczeniu planety plastikiem i wielu innych kwestiach, które przekładają się do zniszczenia naszego naturalnego środowiska.

Na wielu filmach w Internecie możemy zobaczyć prawdziwe rafy dryfujących śmieci po oceanach, zwierzęta wychudzone i ginące z powodu braku pożywienia, gdyż ich naturalne środowisko uległo takiemu zatruciu, że nie mają co jeść. Do atmosfery trafiają miliony ton dwutlenku węgla powstałego po spalaniu plastikowych śmieci.

Ale każdy z nas ma możliwość zadbania o środowisko, nawet jeśli dotyczy to naszego własnego gospodarstwa. Wystarczy tylko chcieć i robić choćby małe kroki w kierunku poprawy jakości życia na naszej planecie.

Pierwszym krokiem będzie oczywiście eliminacja plastiku z naszego życia. Każdemu z nas zdarza się wyjść ze znajomymi do baru na drinka. W tym drinku ląduje zazwyczaj plastikowa, jednorazowa słomka, która za chwilę trafi do śmieci. Fakt- jedna słomka to jeszcze nie zniszczenie, ale taki słomek setki tysięcy zanieczyszcza wody, morza i oceany! Na szczęście wynaleziono biodegradowalne słomki papierowe, których recykling jest szybki i możliwy wszędzie, i które nie rozkładają się dziesiątki lat, tak jak słomki z plastiku.

Eko słomki papierowe możemy również zakupić do własnego domu i jeśli kochamy pić drinki przez słomkę, to używać ich, zamiast plastikowych odpowiedników.

Ekologiczne słomki z papieru kupimy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i na różnych stronach sklepów internetowych, co pozwoli nam na znalezienie niedrogich, ale wytrzymałych papierowych słomek.

Powiedzmy o tym koniecznie naszym przyjaciołom i zmieńmy złe nawyki w dobre. Biodegradowalne słomki papierowe powinny trafić na stałe do wszystkich lokali serwujących napoje, a także powinny znaleźć się w naszych domach, jeśli tak bardzo lubimy sączyć ukochane napoje przez słomkę podczas spotkań z naszymi przyjaciółmi. Bardzo ważne jest, aby ekologiczne nawyki weszły nam w krew!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here