Ironia w komunikacji

W dzisiejszych czasach sposób komunikacji zmienia się na wiele sposobów i wielu ludzi rozmowa z osobą Przez komunikatory lub na czatach internetowe. Rozmowy w cztery oczy nie są już tak często jak były kiedyś, ponieważ zastępują je powyższe możliwości technologiczne.

Tworzy to jednak pewne kłopoty, nie zawsze możemy zrozumieć pobudki drugiej osoby, jeśli jej nie obserwujemy jej ekspresji mimicznych oraz mowy ciała. Zwykłe rozmowy mają w sobie wiele uroku i są bardzo potrzebne, ponieważ pozwalają nam wiele zrozumieć i budować rzeczywiste więzi oraz mocne relacje. Czasami taką relację może zburzyć sarkazm, który jest blisko siostrą ironii. Co to znaczy ironia? Może nad tym zastanawiać się sporo młodych ludzi, którzy używają jej nie rzadko, ale nie do końca zdają sobie z tego sprawę. Ironiczne treści i podteksty często mogą powodować ból w naszych rozmówcach. Żartowanie sobie z kogoś może okazać się niebezpieczne i obniżać czyjeś poczucie własnej wartości. Na pewno nie na tym polega interesująca rozmowa.

Niektórym osobom wydaje się, że są bardziej błyskotliwe, kiedy żartują z innych, ale na dłuższą metę efekt jest odwrotny do oczekiwanego. Ironiczne treści mogą wyrządzić dużo szkody. Jeśli jesteśmy ich ofiarami, warto podchodzić do tego z odpowiednim dystansem i nie przejmować się. Należy natomiast budować własne poczucie własnej wartości. Dzięki niemu będziemy świadomi własnych mocnych stron i nikt nie zrobi nam krzywdy ani nie wyrządzi trwałego bólu i cierpienia. Trzeba mieć również odpowiedni, chłodny stosunek do osób, które są znane z uszczypliwości.

http://www.metasetagalareta.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here