Dubaj - wczasy

Dubaj, największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zachwyca swoim bogactwem. Jest położone na wybrzeżu Zatoki Perskiej, ale to nie Morze Arabskie jest tym, co przyciąga turystów do Dubaju. Po przyjechaniu do miasta warto zobaczyć niezwykłe pokazy fontann przy Dubaj Mall. Te pokazy obejmują muzykę i grę świateł, którą w szczególności warto oglądać wieczorem. Wtedy też na Burj Khalifa, najsłynniejszym dubajskim wieżowcu, wyświetlane są animacje i migotają nań białe lampki. Będąc przy Burj Khalifa, warto go również odwiedzić. To najwyższy budynek świata. Wejście jest płatne, ale widoki, w szczególności widok zachodu słońca, są tego warte. Taras widokowy znajduje się na sto dwudziestym czwartym piętrze, ale za dodatkową opłatą można wjechać na ostatnie, sto sześćdziesiąte trzecie piętro. Na taras widokowy można dostać się windą w zaledwie minutę. Jak przystało na Dubaj, również dubajskie akwarium nie ma sobie równych. Obejmuje ogromne akwarium, tunel z rekinami, płaszczkami i innymi zwierzętami, oraz podwodne zoo. Znajduje się w budynku Dubaj Mall.
Spragnieni rozrywki powinni wybrać się do Global Village, ogromnego kompleksu – centrum rozrywki w Dubaju. Oprócz wesołego miasteczka, kolorowych pawilonów inspirowanych krajami świata i restauracji znajdziemy tam sklepy i punkty rozrywki oraz kino 7D.
Jeśli wybieramy na cel Dubaj – wczasy, rzecz jasna – można wybrać się na safari. W trakcie jego można pojeździć po pustyni jeepem, wsiąść na grzbiet wielbłąda, otrzymać tradycyjny tatuaż z henny, a także obejrzeć zachód słońca na pustyni oraz obejrzeć rozrywki w postaci pokazów tańca i tańca brzucha bądź też pojeździć na quadach.
Wspomniane wcześniej Dubaj Mall to największe na świecie centrum handlowe o powierzchni ponad miliona metrów kwadratowych. Znajduje się tutaj tysiąc dwieście sklepów i sto dwadzieścia restauracji, więc dla fanów zakupów to miejsce obowiązkowe do odwiedzenia podczas pobytu w Dubaju.
W Dubaju znajdują się dwie bezpłatne plaże – JBR Beach i Jumeirah Beach, gdzie można spędzić czas i poopalać się. Należy jednak pamiętać, że latem temperatura w ciągu dnia sięga od czterdziestu do czterdziestu dwóch stopni, a nocą jest niewiele chłodniej – trzydzieści stopni. Dubajska zima to natomiast dwadzieścia cztery stopnie za dnia, szesnaście nocą.
Znakiem rozpoznawczym tego miasta są wyspy palmowe. Najsłynniejszą z nich jest Palm Jumeirah, oprócz niej istnieją jeszcze dwie inne, wciąż w budowie. Są to sztucznie usypane wyspy w kształcie palm. Na wyspach Palm Humeirah tworzących liście palmy znajdują się najlepsze hotele oraz najdroższe mieszkania i apartamentowce.
W Dubai Marina z kolei zobaczyć można jachty, wieżowce i odwiedzić mnóstwo restauracji. To największa na świecie przystań, a także również dzielnica mieszkalna z największym budynkiem mieszkalnym świata – Princess Tower.
Dubai oferuje jeszcze wiele innych atrakcji, a zachęca do tego niskimi cenami – za atrakcje zapłacimy o mniej więcej dwadzieścia procent więcej niż w naszym kraju.

http://www.czas-wakacji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here