tokyo

Podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni jest marzeniem wielu ludzi w naszym kraju. Japonia zachwyca swoją egzotyką, wyjątkową kulturą i obyczajami, a także oryginalną kuchnią.

Wycieczka do Japonii z logostour.pl

Japonia nie jest tanim krajem, ale biuro podróży LogosTour przygotowało dość zróżnicowane cenowo propozycje, aby jak najszersze grono osób miało możliwość skorzystania z tej niewątpliwej atrakcji. Japonia jest bardzo różnorodna, ponieważ z jednej strony mamy ogromne metropolie, ale jednocześnie zachwycającą przyrodę i urokliwe zabytki. To kraj, w którym jakże ciekawie łączy się tradycja z nowoczesnością. Nie zanikła sztuka parzenia herbaty czy składania papierowych origami i nadal w menu pojawia się sushi, jednak na każdym kroku widać wielkie zamiłowanie do innowacyjnych gadżetów, nowoczesnych technologii i gier komputerowych. Podróż do Japonii na pewno dostarcza niezapomnianych wrażeń i pozwala zetknąć się z zupełnie inną kulturą.

Niezapomniana wycieczka do Tokio i Okinawy w Japonii

Tokio może przypominać trochę wielkie mrowisko, ale miasto jest wręcz niezwykłe. Luksusowe dzielnice, słynny targ tokijski, dzielnica rozrywki i handlu to zaledwie mały kawałek prawdy o tym mieście. Tokio to również mnóstwo tradycji, w tym piękny kompleks świątynny oraz niezwykłej wręcz urody ogrody tokijskie, po których kiedyś przechadzali się szoguni. Świeżo zaparzona i zgodnie z ceremoniałem chanoyu zielona herbata zupełnie inaczej smakuje w takim miejscu. Wielu wrażeń dostarcza też przejażdżka kolejka bez motorniczego.

Japonia to również piękne zamki, na czele z Zamkiem Białej Czapli w Himeji, buddyjskie świątynie czy też tradycyjne szintoistyczne chramy. Nie może oczywiście zabraknąć pokazów układania ikebany, kolacji w tradycyjnym ryokanie, spania w futonach, bądź kąpieli w sento, czyli łaźni japońskiej oraz wizyty w najstarszym w kraju kompleksie gorących źródeł w Matsuyamie. Zupełnie inny charakter będzie miało zaś zwiedzanie Hiroshimy lub Nagasaki, które przypomni o tragicznej historii kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here