Odbudowa włosów

Przywrócenie cebulek włosowych jest głównym celem przeszczepu włosów. Potrzebnych jest jednak kilka takich zabiegów, żeby efekty były trwałe. Przeszczepy włosów ceny są różne i zależą przede wszystkim od wielkości miasta i renomy placówki.

Zabieg medycyny estetycznej

Trzeba pamiętać, że nie jest to tani i prosty zabieg medycyny estetycznej, ponieważ koszty mogą sięgać nawet 10 tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że wiele klinik oferuje rozłożenie tych kosztów na raty, ponieważ mają oni współpracę z bankami. Dodatkowo pacjent otrzymuje gwarancję skuteczności przeszczepu włosów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przeszczep włosów cena zależy też od sposobu. W pierwszej kolejności lekarz prowadzący ustala linię rozmieszczenia nowych włosów, którą zaznacza na skórze przed rozpoczęciem operacji. Należy mieć na uwadze, że przeszczep włosów cena jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie odczuwa żadnego bólu i dyskomfortu. Włosy są pobierane z owłosionych miejsc na ciele pacjenta. Z reguły dobrym do tego miejscem jest potylica, z której wycina się pasek owłosionej skóry o średnicy 1 cm. Z pobranej próbki wydziela się implanty, które zawierają dwa lub trzy mieszki włosowe. Takie implanty są już gotowe do wszczepienia w skórę głowy.

Metody przeszczepu włosów

Mikroimplantacja jest jedną z metod wykonania przeszczepu włosów. Polega ona na wszczepieniu mikroimplantów w skórę głowy. Średnica każdego mikroimplanta wynosi 0,6 – 0,9 mm. Między poszczególnymi implantami powinna być zachowana odległość przynajmniej 1 mm. Przeszczepy włosów ceny są na pewno wyższe niż w przypadku preparatów dostępnych bez recepty, ale skuteczność także jest większa. W okresie do czterech miesięcy powinno odrosnąć aż 80% przeszczepionych włosów. Należy jednak mieć na uwadze, że przeszczepione włosy, podobnie jak naturalne, z upływem czasu będą się przerzedzać. Przeszczep włosów jest mało skuteczny w przypadku osób z uśpionymi mieszkami włosowymi. Warto też dodać, że przeszczep włosów nie zadziała na każdego. Są używane przede wszystkim do odnowy włosów utraconych z powodu łysienia lub urazu. Zabieg należy przeprowadzać w renomowanej placówce, która udziela pacjentom gwarancji na swoje usługi medyczne. Opinie można przeczytać w internecie, dlatego warto się wcześniej zorientować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here