Koszty założenia własnej działalności gospodarczej

Gdy po raz pierwszy w życiu myślimy o otworzeniu własnego biznesu, przeważnie naszym celem biznesowym staje się jednoosobowa działalność gospodarcza. Chcemy najpierw przetestować swoje umiejętności i możliwości, zanim założymy coś znacznie większego i sami zaczniemy zatrudniać ekipę ludzi, którzy będą wywiązywać nas z rozmaitych obowiązków. Jednoosobowa działalność gospodarcza to dobre rozwiązanie na taki bezpieczny start. Nie jest ona droga w prowadzeniu, a i formalności do załatwiania w jej przypadku jest znacznie mniej aniżeli podczas otwierania całych firm, spółek czy tym bardziej wielkich korporacji. Założenie działalności gospodarczej koszty są jawne i jasne, więc w każdej chwili, gdy tylko zechcemy, możemy je sprawdzić i sobie przeliczyć, by wydedukować ostatecznie, ile nas to wszystko będzie kosztować. Czy tego chcemy, czy nie, pieniądze będą stanowić największą wartość naszej firmy na samym początku. A z tego względu musimy od razu zacząć tak nimi zarządzać, by pozostawić ich część na rozwijanie biznesu, a nie wydać wszystkiego na samym początku.

Często jednak, jeśli w ogóle nie znamy się na tym całym biznesie, błędnie zakładamy już na samym początku, że nawet taka jednoosobowa działalność gospodarcza będzie wymagać od nas posiadania sporego kapitału. A to zależy. Tak naprawdę możemy ją założyć, nie mając praktycznie żadnego własnego wkładu finansowego. Jedynym naszym obowiązek jest złożenie specjalnego druku, który pozwoli nam zgodnie z prawem zarejestrować nową działalność gospodarczą. Wypełniony dokument (przez Internet możemy sprawdzić, jak należy go uzupełnić danymi) składamy później w Urzędzie naszego miasta bądź w Urzędzie Gminy. Kilka dni po tym następuje zarejestrowani działalności i wtedy właśnie swój wpis, na podstawie którego możemy uznać, że firma została właśnie założona. Póki co nic nas to nie kosztuje. Jeszcze w tym momencie założenie działalności gospodarczej koszty są po prostu zerowe. Za rejestrację nowej firmy nic nie płacimy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją otworzyć i spróbować w swoim życiu czegoś nowego.

Oczywiście na dalszych etapach swojej kariery w roli właściciela nowej jednoosobowej działalności gospodarczej będziemy już musieli uiszczać różne opłaty. Przede wszystkim czekają na nas podatki, które musimy regularnie opłacać, bo w przeciwnym wypadku nasza działalność zostanie zamknięta tak szybko, jak szybko ją założyliśmy. Sprawdźmy więc już teraz, ile wynoszą składki ZUS dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Jeśli jest to nasza pierwsza firma, będziemy mogli skorzystać z tzw. małego ZUS-U, który obowiązuje nas przez cały rok od momentu założenia biznesu. Poszukajmy także innych ciekawych pod względem finansowym rozwiązań dla początkujących i młodych przedsiębiorców. Teraz na rynku powstaje cała masa organizacji, które skupiają się w swoim działaniu wyłącznie na doradzaniu niedoświadczonym inwestorom i tym, którzy chcą zakładać własne firmy. Zgłośmy się do nich po pomoc, jeśli tego właśnie potrzebujemy. Może być ona na wagę złota.

http://www.novapr.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca na komputerze
Następny artykułPraca online w domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here