Ile kosztuje leczenie niepłodności

Z trudnością z zajściem w ciążę boryka się coraz więcej par. Aby mogły doczekać się upragnionego dziecka, często decydują się na leczenie niepłodności. Na jaki wydatek trzeba się wtedy przygotować?

Jak leczy się niepłodność?

Niepłodność może być wywołana wieloma czynnikami, stąd też ważnym elementem leczenia jest dokładna diagnostyka. Dzięki niej można wskazać na przyczynę trudności w zajściu w ciążę, dobrać odpowiedni program leczenia i określić koszty.

Leczenie niepłodności może odbywać się przez leczenie choroby wywołującej ten stan, stymulację owulacji u kobiety oraz spermatogenezy u mężczyzny, inseminację domaciczną czy w końcu przez zapłodnienie pozaustrojowe, czyli in vitro.

Co składa się na koszt leczenia niepłodności?

W przypadku procedury jak Leczenie niepłodności cena nie może być podana z góry, ponieważ składa się na nią wiele czynników. Duże znaczenie ma wtedy przyczyna niepłodności, wiek, zakres wybranych procedur, stąd też koszty ustalane są indywidualnie.

Cena leczenia niepłodności zależna jest od czynników, które można podzielić na kilka kategorii: wizyty, diagnostykę, leki, zapłodnienie, kriokonserwację i przechowywanie materiałów.

Wydatki są zatem różne zależnie od metody leczenia. Dla in vitro cena będzie wyższa niż w przypadku inseminacji domacicznej. Również w ramach diagnostyki jak badanie nasienia cena jest zależna od rodzaju wybranego badania. Stąd też koszt leczenia niepłodności u każdej pary prezentuje się inaczej.

Leczenie niepłodności – przykładowe ceny

Wizyty w klinice leczenia niepłodności najczęściej wynoszą od 150 do 250 złotych. Dodatkowo płatna jest diagnostyka. U kobiety badania krwi i badania ginekologiczne mogą wynieść nawet ponad 1 000 zł. Z kolei u mężczyzn za badanie nasienia cena to od 120 zł do 500 zł. Mogą być też wymagane dodatkowe badania.

Wiele klinik leczenia niepłodności wprowadziło pakiety dla pacjentów korzystających z ich usług. Przykładowo dla in vitro cena programów rozpoczyna się od około 7 500 zł, natomiast kończy nawet na 20 000 zł w zależności od ich zakresu. Z kolei inseminacja domaciczna to wydatek od 900 zł do 2 000 zł.

Dla procedury jak leczenie niepłodności cena wizyt, badań diagnostycznych oraz zabiegów zaprezentowana jest na stronach klinik i można zapoznać się z nią przed wyborem placówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here