miodowanie
fot.: pexels.com

Było już olejowanie i kremowanie włosów, więc przyszła pora na… miodowanie. Jest to nic innego, jak nakładanie na włosy miodu, który posiada wiele cennych składników odżywczych. Czy jednak będzie on skuteczny w przypadku pielęgnacji włosów? A jeżeli tak, to jakich efektów można się spodziewać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/miodowanie-wlosow/

Zalety miodowania włosów

Dobroczynne działanie miodu można wykorzystać na wiele sposobów. W przypadku pielęgnacji włosów, miód wygładzi puszące się włosy, przywróci im blask, dogłębnie nawilży oraz wzmocni cebulki włosów. Przyczyni się to do przyspieszenia ich pracy.

Ponadto, długotrwałe wykonywanie miodowania może sprawić, że włosy się delikatnie rozjaśnią, a nawet nabiorą ciepłego odcienia. Z powodów wizualnych, jest to zabieg polecany właścicielkom jasnych włosów, które chciałyby nieco odświeżyć swój obecny kolor.

Jak wykonać kuracje?

Przede wszystkim, należy wybrać odpowiedni rodzaj miodu. Zaleca się, aby używać miodu naturalnego, pochodzącego prosto z pasieki. Istotna jest także konsystencja miodu – aby łatwo go można było nałożyć, polecane są produkty płynne lub półpłynne. Mogą to być także miody lipowe, wielokwiatowe i akacjowe. Co ważne, są one łatwo dostępne w wielu sklepach lub na targach oraz rynkach. W przypadku bardziej zbitej masy, można kilka łyżek miodu rozpuścić w kąpieli wodnej.

Następnym krokiem jest przygotowanie maski. W tym celu przydatne będą używane na co dzień kosmetyki, takie jak odżywka lub maseczka do włosów. Wybrany produkt łączy się z miodem w proporcji 1:1. Powstałą maskę należy równomiernie nałożyć na całe włosy przed ich umyciem. Następnie, zaleca się spięcie włosów i przykrycie ich folią, owinięcie ręcznikiem i trzymanie maski przez około godzinę na włosach. Po tym czasie, trzeba dokładnie umyć głowę. Wbrew pozorom, maskę bardzo łatwo się zmywa. Nie jest ona lepka i od razu spływa z włosów pod strumieniem wody.

Aby maska była bogatsza w jeszcze więcej składników odżywczych, do połączonego miodu z odżywką można dodać także witaminę A lub E w płynie, sok z cytryny, a także inny produkt pielęgnacyjny.

Przeczytaj też: http://www.busybook.pl/jak-uratowac-zniszczone-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here