Dlaczego warto adoptować psa ze schroniska?

Pies to wierny towarzysz, prawdziwy przyjaciel człowieka i oddany członek rodziny. Ten przyjazny czworonóg wypełni dom radością i ciepłem. Biorąc do domu szczeniaka musimy się liczyć ze zniszczeniami w domu, nauczenie szczeniaka czystości to katorga dla właściciela. Dlatego wiele osób woli przygarnąć pod swój dach dorosłego psa. Warto w takiej sytuacji rozważyć adopcję psa ze schroniska.

Dorosłe psy są nauczone czystości i zwykle załatwiają swoje potrzeby poza domem. Wprawdzie na samym początku może być różnie, ale gdy zwierzę już się zaaklimatyzuje w nowym domu, wszystko wróci do normy. Dorosłe psy nie absorbują też tak naszego czasu jak szczeniaki.

W schroniskach znajduje się mnóstwo niechcianych psów różnorodnych ras i rozmiarów. Można tam znaleźć dokładnie takiego psa, który będzie pasował do naszego stylu życia. Adoptując psa ze schroniska dostajemy przyjaciela na całe życie, który nigdy o nas nie zapomni, nigdy nas nie zdradzi, będzie wdzięczny za podarowanie mu domu.

Psy w schroniskach zazwyczaj są w dobrej formie, opiekunowie dbają, aby wszystkie zabiegi weterynaryjne u czworonogów robione były na czas. Dzięki temu nasz nowy członek rodziny będzie przebadany, zaszczepiony, odrobaczony.

Zdecydowana większość psów mieszkających w schroniskach wielokrotnie doświadczyła krzywdy z rąk człowieka. Mimo ogromnych starań pracowników schronisk, wolontariuszy, pracowników różnych fundacji pomagających zwierzętom psy czują się samotne i opuszczone. Te osoby nie są w stanie poświęcić każdemu czworonogowi wystarczającej ilości czasu oraz uwagi, mimo, że wkładają w swoją pracę wiele serca. Adoptując psa ze schroniska mamy szansę pomóc innej istocie, sprawić, że zazna ona jeszcze szczęścia w swoim życiu, całkowicie odmienić jej los.

Oczywiście decyzja o adopcji psa ze schroniska powinna być starannie przemyślana. Zwierzę zostało już skrzywdzone przez poprzedniego właściciela, przeżyło szok związany z rozstaniem z poprzednim właścicielem, niejednokrotnie doświadczyło agresji.  Pamiętajmy, by nie skrzywdzić go ponownie.

Wyprawka dla psa

Niezbędna będzie wyprawka dla psa. Trzeba postarać się o legowisko, obrożę i smycz dla psa, miski na karmę i na wodę. Regularnie należy kupować karmę dla psa i starać się, by była to karma dobrej jakości.

Biorąc psa do domu musimy się liczyć z nowymi obowiązkami, przede wszystkim z obowiązkowymi spacerami co najmniej trzy razy dziennie. Trzeba też zapewnić zwierzęciu opiekę podczas ewentualnych wyjazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here