Co warto wiedzieć przed podjęciem kursu spadochronowego

Kurs spadochronowy to marzenie nie bardzo wielu osób, dla których ekstremalne przeżycia są nieodłączną częścią codzienność. Skoki ze spadochronem zapewniają taką dawkę adrenaliny, a związane z tym przeżycia są tak mocne, że sporo osób chce robić to po prostu często. By samodzielnie skakać ze spadochronem wcześniej trzeba skończyć kurs spadochronowy.

Dla kogo kurs spadochronowy

Kurs spadochronowy to dobry pomysł dla osoby, która już wie jak to jest skakać ze spadochronem z instruktorem. Jednym słowem na taki kurs absolutnie nie idzie się w ciemno, bo to dosyć duży wydatek dla nowicjusza. Trzeba mieć przynajmniej odrobinę pewności, że skoki ze spadochronem spodobają się a strach nie pokona człowieka na górze w samolocie. Podsumowując, kurs skoków ze spadochronem to rzecz dla osób, które już kiedyś skakały i wiedzą, na czym to polega.

Kurs dla osób o mocnych nerwach

Ludzie lubią przesuwać sobie granice i podejmować się nowych rzeczy i wyzwań. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki kurs to nie jest kurs dla osób o słabych nerwach, które często przeżywają lęki. Taki kurs to nie jest również sposób na doskonalenie swojego charakteru i rozwój osobowości. Oczywiście to wszystko otrzymuje się podejmując to wyzwanie, ale nie powinno na kurs spadochronowy kierować się tych osób, które cierpią na przykład na lęk wysokości czy inne fobie. Trzeba mieć stalowe nerwy i być osobą zrównoważoną emocjonalnie, Oby nie spanikować podczas lotu ze spadochronem.

Kurs dla osób o dobrym zdrowiu

Poza tym na kurs spadochronowy mogą spokojnie wybrać się te osoby, które cieszą się naprawdę dobrym zdrowiem fizycznym. Skoki ze spadochronem wprawdzie nie są jakimś dużym obciążeniem, ale już na przykład samo lądowanie to dosyć duży wysiłek dla kości i stawów. Jeżeli ktoś zatem cierpi na różnego rodzaju bóle kręgosłupa, czy ma wręcz jakieś zwyrodnienia kości, skoki ze spadochronem raczej nie będą dla niego dobrym sportem. Oczywiście to sport urazów, ale też właśnie taki, który ze względu na złą technikę może doprowadzić do większych problemów z kręgosłupem. Skakać można w każdym wieku i absolutnie nie jest to tylko sport dla ludzi młodych, ale w pewnych sytuacjach lepiej jest sobie to po prostu odpuścić. Można też skakać po prostu z instruktorem, który weźmie na siebie ciężar lądowania, a wtedy nie jest potrzebny żaden kurs.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here