bronzer do twarzy, czy pasuje każdemu?

Bronzer jest kosmetykiem, który służy do nadawania opalenizny, bez konieczności wystawiania się na promienie słoneczne. Dzięki niemu jesteśmy w stanie wykonturować twarz, wyszczuplić ją, jednym zdaniem nadać jej nowy, odmienny kształt.

Bronzer coraz częściej jest wybierany przez kobiety nie tylko do wieczorowego makijażu, ale również do codziennego. W przeciwieństwie do klasycznego samoopalacza, jest bardziej bezpieczny w użyciu. Prawidłowo zaaplikowany nie pozostawia smug, jedynie podkreśla koloryt skóry.

Jak dobrać bronzer do typu cery?

Karnacja jasna i bardzo jasna, w przypadku cery bardzo jasnej bronzer może być za mocnym rozwiązaniem. Osobom z takim rodzajem skóry, zdecydowanie bardziej poleca są róż do policzków, który bardzo odświeży wygląd i sprawi, że twarz nie będzie ‚płaska’.
Skóra jasna, ma trochę łatwiej. Bronzer, który dobierzemy do takiej skóry nie może być zbyt ciemny. Bo będzie wyglądało to komicznie. Najlepszym wyborem jest bronzer, jedynie o ton ciemniejszy od koloru karnacji. Wtedy jesteśmy w stanie uzyskać naturalny efekt.
Polecane odcienie to: beż, ciepła brzoskwinia lub miodowy brąz.

Karnacja oliwkowa i lekko śniada, dla takiej karnacji najlepszym wyborem jest bronzer o ton lub dwa ciemniejszy od naturalnego odcienia skóry. Jakie odcienie będą najlepsze?

cera oliwkowa, lubi ciepłe odcienie. Należy szukać miedzianych brązów, ciepłych bursztynów, które mogą być zmieszane z różem.

cera o ciepłej, żółtej tonacji, polubi się ze złotem, koralem i połyskującą brzoskwinią. Efekt będzie wtedy bardzo naturalny.

cera lekko śniada, o chłodnych tonach, uwielbia róż ze złotymi drobinkami, ważne żeby odcień różu był stonowany. Dzięki tym odcieniom, uda nam się ocieplić karnację.

Bronzery do twarzy - jak powinno się dobierać idealny bronzer?

Jaki bronzer wybrać do konturowania? Matowy, czy połyskujący?

Najlepszym wyborem będzie bronzer matowy, który jest pozbawiony drobinek. Gdybyśmy użyli wersji połyskującej, taki efekt modelowania twarzy byłby nienaturalny.
Bronzer połyskujący świetnie sprawdzi się do ocieplenia dekoltu lub do podkreślenia policzków, zamiast różu.

Przeczytaj też: http://www.busybook.pl/bazy-pod-makijaz-jak-dobrac-rodzaj-do-swojej-cery/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here