Pisanie bloga to jedna z popularniejszych aktywności w internecie w dzisiejszych czasach. Bloga może pisać praktycznie każdy i o wszystkim. Wiadomo, że duża część blogów nie pozwoli na zarabianie za ich pośrednictwem ponieważ nie mają zbyt bogatej treści i są prowadzone nieregularnie dlatego podstawą do stworzenia zarabiającego bloga jest tworzenie na nim dobrej treści i systematyczne publikowanie. Najważniejsze jest to byśmy mieli coś do przekazania. Na blogach zarabiamy głównie dzięki reklamom.

Jeśli nasz blog jest popularny to reklamodawcy sami się do nas zgłaszają i oferują wynagrodzenie na przykład za promowanie ich produktów na łamach naszego bloga. Najważniejsze jest to by reklama była treścią wpasowana w tematykę bloga ponieważ nie ma nic innego jak wciskanie produktów niezainteresowanym czytelnikom. Na przykład prowadząc bloga o majsterkowaniu i remontowaniu trudno będzie reklamować damskie kosmetyki.

W dzisiejszych czasach część reklamodawców trochę na siłę chce wcisnąć swoje reklamy więc jeśli zależy nam na czytelnikach i nie chcemy ich stracić to część propozycji powinniśmy odrzucić. Zarabianie może też mieć miejsce w postaci wymiany barterowej czyli nie otrzymujemy wynagrodzenia w postaci pieniędzy ale w formie jakiegoś prezentu. Na przykład na blogu o majsterkowaniu możemy dostać wiertarkę danego producenta w zamian za recenzję tego produktu na łamach naszego bloga. Pisanie bloga jest rzeczą dość prostą stąd jest to jeden z ciekawszych sposobów na zarabianie w sieci. Bloga można stworzyć w pięć minut na dowolnie wybranej darmowej platformie blogowej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „załóż bloga”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here