zabieg keratynowy na włosy
fot. Pexels.com

Włosy to niezwykle delikatna część naszego ciała. Jest podatna na zniszczenia, zwłaszcza przez wysoką temperaturę prostownicy czy niekorzystne warunki pogodowe. Jak zabezpieczyć włosy, aby zawsze wyglądały nienagannie i były zdrowe? Jednym ze skutecznych sposobów są zabiegi keratynowe. 

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/zabiegi-keratynowe/

Zabieg keratynowy

Wystarczy jeden zabieg keratynowy, aby nasze włosy osiągnęły spektakularny efekt. Keratyna sprawia, że włosy wyglądają na silne, zdrowe i błyszczące. Na czym polega jej sekret? Zabieg ten rekonstruuje ubytki białek w strukturze włosa, które powstają podczas częstych stylizacji fryzury przez wysoką temperaturę suszarki czy prostownicy.

Jeśli mamy niezdrowo wyglądające włosy – są przesuszone, matowe lub spuszone – zabieg keratynowy będzie dla nich prawdziwym wybawieniem. Układanie niesfornych włosów i ich codzienne prostowanie nie będzie już konieczne. Po umyciu zawsze będą wyglądały jak prosto z salonu. I tak przez wiele miesięcy.

Zabieg keratynowy – krok po kroku

Zabieg keratynowy można wykonać samodzielnie w domu. Najpierw trzeba dobrze wymyć włosy oczyszczającym szamponem. Po ich wysuszeniu aplikujemy specjalny fluid prostujący włosy. Po około 30 minutach zmywamy produkt i ponownie suszymy czuprynę, lecz tym razem przy użyciu szczotki. Następnie traktujemy włosy prostownicą. Dzięki ciepłu keratyna wnika we wnętrze włosa. Na koniec ponownie myjemy włosy, tym razem przy użyciu odżywki. Po wysuszeniu osiągamy efekt pięknych, lśniących i mocno odżywionych włosów. 

Niezależnie czy wykonujemy zabieg w domu, czy salonie fryzjerskim trwa około 3,5 h, więc dość długo. Jednak warto się „przemęczyć”, ponieważ efekt po prostowaniu keratynowym może się utrzymywać nawet pół roku – więc jak się mają te niecałe 4 godziny zabiegu do 6 miesięcy bez codziennego używania prostownicy.

Koszt takiego zabiegu w salonie fryzjerskim to kwota rzędu między 400 a 800 złotych, natomiast samodzielne wykonanie go w domowych warunkach może nie przekraczać 100 złotych.

Zobacz także: http://www.busybook.pl/smartfon-przyjazny-srodowisku/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here