rzęsy

Każda kobieta marzy o pięknych, długich i gęstych rzęsach. Jednak niewiele z nich zdaje sobie sprawę, że o rzęsy również należy regularnie dbać. Poświęcać im czas i stosować specjalne kosmetyki. Jeżeli do tej pory nic nie robiłyśmy w tym kierunku, powinnyśmy to zmienić. Jak? Poniżej są opisane podstawowe zasady.

Kilka słów o rzęsach

Rzęsy składają się z białek, ich głównym zadaniem jest ochrona oka, przed wnikaniem zanieczyszczeń do wnętrza. Pełnią również funkcję estetyczną, zwłaszcza gdy są długie i gęste.
Ich stan zależy od wielu czynników, takich jak: zdrowa i zbilansowana dieta, odpowiednia ilość snu, kondycja organizmu, nawyki czy pielęgnacja.

Rzęsy mają swój określony cykl, zazwyczaj wynosi on 90 dni. Po jego zakończeniu stare rzęsy wypadają i robią miejsce, na nowe. Od genetyki, zależy to jakie rzęsy posiadamy. Na górnej powiece jest ich zdecydowanie więcej, w przeciwieństwie do dolnej powieki.

Przeczytaj też: http://www.busybook.pl/mezoterapia-iglowa-na-czym-polega-ten-zabieg/

Jak dbać o rzęsy?

Aby nasze rzęsy się wzmocniły i wyglądały lepiej, powinnyśmy:

  • zadbać o zdrową dietę i odpowiednią ilość snu – aby zdrowie nam dopisywało, powinniśmy sprawić żeby nasza dieta była odpowiednio zbilansowana, bogata w niezbędne minerały i witaminy. Istotna jest również odpowiednia ilość wody, spożyta w ciągu dnia. Codziennie powinniśmy przesypiać 8 godzin, żeby nasz organizm był silny i zregenerowany.
  • masować powieki – podczas wieczornego demakijażu powinnyśmy wykonywać krótki masaż powiek, który sprawi, że mieszki włosowe rzęs zostaną pobudzone i będzie szybciej rosły. Masaż nie może być agresywny, należy wykonywać go delikatnie, opuszkami palców.
  • zaprzestać używania zalotki do rzęs – nadmierne korzystanie z zalotki, osłabia rzęsy. Zaczynają one wypadać i są cieńsze.
  • regularnie wykonywać demakijaż – codzienny dokładny demakijaż to podstawa pielęgnacji. Każda kobieta powinna o tym pamiętać, gdy pozostawimy tusz na szych rzęsach na noc, możemy doprowadzić do podrażnienia oczu.
  • korzystać z tuszy do rzęs sprawdzonych marek – aby tusz spełniał swoje zadaniem, powinien być dobrze dobrany. Zadaniem tuszu jest wydłużenie i pogrubienie rzęs. W taki sposób jesteśmy w stanie podkreślić swoje spojrzenie, sprawić żeby nabrało głębi. Na co dzień najlepszym wyborem jest klasyczny tusz, z kolei wersja wodoodporna sprawdzi się tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Źródło: https://www.mamazwadaserca.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here