instruktor tańca

Praca instruktora tańca nie należy jedynie do nauki wyćwiczony choreografii. Wymaga ona od nas dużo pracy, sumienności oraz staranności w każdym ruchu. Droga do podjęcia kariery jako instruktor tańca nie jest prosta. Sprawdź ,co na co dzień robią instruktorzy tańca w różnych miejscach zatrudnienia. Przekonaj się, gdzie szukać pracy jako instruktor oraz jak wygląda jego praca!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/instruktor-tanca-jak-wyglada-praca/

Gdzie pracę znajdę instruktor tańca?

Jako instruktor tańca będziemy głównie pracować w szkołach tańca oraz studiach tanecznych. Dodatkowo dojdzie do tego prowadzenie kursów dla chcących Nauczyć się tańca klasycznego, towarzyskiego czy nowoczesnego.

Innym miejscami, w których instruktor tańca znajdzie zatrudnienie jest dom kultury, placówka oświatowa, ośrodek kultury, a w niektórych przypadkach nawet muzeum. Bardzo często zdarza się również zatrudnienie możemy znaleźć w klubach zdrowia, na siłowniach czy ośrodkach społecznych.

Instruktor tańca z pewnością znajdzie pracę również w teatrze. Zarówno te jak i inne podmioty organizują niekiedy wyjazdy dla szkoły tańca. Nasza praca będzie odbywała się na rozjeździe, w hotelu lub w ośrodku wypoczynkowym. Wiele osób, pracujących jako instruktor tańca podejmuje pracę na własną rękę. W takiej formie zakładają oni jednoosobową działalność gospodarczą lub szukają zleceń jako freelancer. 

Jak wygląda praca instruktora tańca?

Organizacja pracy jest w dużym stopniu uzależniona od systemu. Przeciętna nauka tańca zajmuje około 20 do 30 godzin w tygodniu. Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej praca instruktora tańca nie ogranicza się jedynie do samego tańca. Często będziemy musieli czy ćwiczyć i doszkalać siebie samych.

Czas wolny, który wpisany jest w pracy instruktora z pewnością będzie odbywał się rano, ponieważ to właśnie wieczorem lub po południu organizowane są lekcje tańca. Zaczynają się przeważnie od 17:00 I trwają czasami do 22:00. Jedna lekcja może trwać nawet półtorej godziny. Jest to czas spędzony przy dużym wysiłku fizycznym. Jako instruktor tańca musimy pamiętać również o wysokiej kulturze osobistej, ponieważ to nas będą zerować się nasi uczniowie.

Dodatkowo płacą oni za to, czegoś nauczą, więc mogą oni od ciebie wymagać. Dobrze jest więc się zatem uzbroić w cierpliwość oraz być życzliwym w podejściu do klienta. Instruktor tańca nie może bać się wyrażać swojego zdania. Bywa tak, że początkująca osoba nie ma ani poczucia rytm, a przy tym popełnia nawet podstawowe błędy. Nie możemy się wówczas irytować ani na nich obrażać, ponieważ jest to nasz klient Jedyne co możemy zrobić, to dać mu cenne uwagi i ćwiczyć z nim do skutku.

Zobacz też: http://www.busybook.pl/jak-zostac-instruktorem-tanca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here