jak szybko wysuszyć paznokcie
fot. pixabay.com

Mówi się, że kobieta jest bezbronna tylko w momencie, w którym schną jej świeżo pomalowane paznokcie. To prawda! Czekając na to, by wysuszyć kunsztownie pokryte lakierem paznokcie, często irytujemy się, że nie możemy nic robić w trakcie tej czynności. Jak szybko wysuszyć paznokcie i nie tracić czasu? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/5-sposobow-jak-szybko-wysuszyc-paznokcie/

Malowanie paznokci

Która z nas nie spędziła kilku minut na malowaniu paznokci i odczekaniu aż wyschną w poczuciu irytacji, że nic nie może ze sobą zrobić? Pewnie większość! Suszenie lakieru na paznokciach to czynność, w trakcie której niczego nie można dotknąć, ani nic zrobić, gdyż ryzykujemy wówczas, że uszkodzimy lakier i cała nasza praca pójdzie na marne!

Suszenie lakieru do paznokcie można jednak przyspieszyć! Ale zanim to zrobisz, sprawdź, czy twój lakier nie jest przeterminowany, gdyż stare emalie mogą się stać rozwodnione i ciągnące, a przez to wolniej schną i trudno je utwardzić.

Suszenie lakieru na paznokciach

Znasz sztuczkę z zimną wodą? Możesz dzięki niej wysuszyć szybciej swoje świeżo pomalowane paznokcie! Lakier szybciej schnie po zamoczeniu świeżo pomalowanych paznokci w zimnej wodzie. Wówczas wystarczy, że przygotujesz sobie przed malowaniem miseczkę z zimną wodą i dodasz kilka kostek lodu, a po pomalowaniu każdej warstwy zamoczysz paznokcie na kilka sekund.

Możesz również schłodzić lakier przed użyciem go. Wystarczy, że włożysz go na 30 minut do lodówki, a będzie szybciej wysychał. Dodatkowo poprawi się jego konsystencja i łatwiej nałożysz go na paznokcie.

Dodatkowym trickiem jest także suszarka do włosów, z pomocą której możesz szybko wysuszyć swoje paznokcie! Wystarczy po pomalowaniu paznokci skierować na nie zimny strumień suszarki do włosów.

Jeśli chcesz jednak suszyć lakier na paznokciach w bardziej profesjonalny sposób, wówczas zakup sobie lampę UV, która utwardza lakier żelowy oraz hybrydowy. Taki zakup to dobra inwestycja, a także trwałość twoich pomalowanych paznokci.

Przeczytaj też: http://www.busybook.pl/eko-wodorosty/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here