Czas na juwenalia

Chyba każdy student wie, co to są juwenalia. Dowiadujemy się tego zaraz na początku studiów i z niecierpliwością odliczamy do nich dni. Juwenalia to nic innego, jak studenckie imprezy, prawdziwe święto studentów, kiedy przez kilka dni w maju mogą odpocząć od nauki, bawić się na koncertach, wspólnie cieszyć radością studiowania i obcowania w gronie najbliższych przyjaciół.
Studia to cudowny czas, kiedy dorastamy, zawieramy przyjaźnie na całe życie, poznajemy swoich przyszłych mężów i żony, bawimy się i uczymy. To czas beztroski, ale też i pierwszych chwil w dorosłości.
Kto miał szczęście, studiował w miastach o pięknej i wieloletniej studenckiej tradycji. Należą do nich Toruń, Olsztyn, Poznań, Wrocław czy Kraków. Olsztyn ma nawet specjalne studenckie miasteczko, czyli Kortowo, i tam właśnie odbywają się juwenalia olsztyńskie zwane Kortowiadą. Nic więc dziwnego, że studenci z całego kraju przyjeżdżają w to wyjątkowe miejsce, aby wspólnie bawić się, tańczyć na imprezach, słuchać koncertów przez kilka dni.
To właśnie juwenalia dają wyczekane odprężenie po całym roku ciężkiej nauki. Warto więc wtedy w pełni się zregenerować, integrować z przyjaciółmi, spędzać czas na grach i zabawach. Bite są wtedy najróżniejsze rekordy, na przykład rekord ilości osób, które wejdą na raz do Ikarusa. Na plaży w Kortowie można spotkać grupy studentów w koszulkach swoich wydziałów, pijących wino lub piwo głośno się przy tym śmiejąc, grając na gitarze i wygłupiając.
Juwenalia to magiczny czas i piękne wspomnienia.

http://www.miedzycechowy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here