naszyjniki damskie

Czy wiesz, że naszyjniki damskie mają swoje nazwy? Wykształciły się one na przestrzeni wielu lat i dziś są powszechnie znane. Powinna je znać każda kobieta, która kocha biżuterię i chce ją nosić bardziej świadomie.

Naszyjniki damskie – typy w zależności od długości

Najpopularniejszym podziałem naszyjników jest ich klasyfikacja ze względu na długość. Dzielą się na 6 podstawowych rodzajów, które z łatwością zapamiętasz. Dzięki temu o wiele szybciej będziesz mogła znaleźć dokładnie taką biżuterię, o jakiej marzysz. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę dany typ albo poprosisz o taki w salonie jubilerskim. Zatem, które naszyjniki damskie są Twoimi ulubionymi?

Kolie

Najkrótszy rodzaj ozdób, czyli kolie. Ich długość nie przekracza 35 cm, dlatego nosi się je tuż przy szyi. Przeważnie są to naszyjniki damskie wieczorowe, przeznaczone na duże wyjścia. Pasują do każdego rodzaju dekoltu, jednak nie powinny ich nosić osoby o krótkich szyjach lub z zaokrągloną twarzą, ponieważ dodatkowo uwydatniają tego typu mankamenty.

Chokery

Ten rodzaj naszyjników powrócił ostatnio do mody. Jest nieco luźniejszy od kolii i ma ok. 36-41 cm długości. Chokery mogą różnić się materiałem, z którego są wykonane oraz stylistyką, dlatego nadają się doskonale na wiele okazji. Ich mniej formalny charakter sprawia, że możesz je nosić zarówno na duże wyjścia, jak i na co dzień.

Naszyjniki damskie typu Princess

Naszyjniki damskie typu „księżniczka” mierzą ok. 43-55 cm długości i są najczęściej wybieranymi przez kobiety na całym świecie. Niezwykle uniwersalne, bo pasują do każdej sylwetki i każdego kształtu twarzy. Nadają się na każdą okazję i idealnie pasują jako prezent dla kobiety w każdym wieku. Najczęściej występują jako elegancki łańcuszek z zawieszką.

Matinee

Ten rodzaj naszyjników mierzy 50-65 cm. Jeśli nosisz głębokie dekolty, taka biżuteria pięknie podkreśli Twój biust. Możesz także założyć naszyjnik matinee na odzież, na przykład golf czy zabudowany pod szyją sweter. To bardzo uniwersalna opcja, którą połączysz z łatwością różnymi stylizacjami. 

Naszyjniki Opera

Kończą się poniżej linii biustu i mierzą 75-90 cm. Najczęściej są wybierane do wieczorowych, eleganckich sukni z bardzo głęboko wyciętym dekoltem. Jeśli masz w swojej kolekcji taki rodzaj biżuterii, możesz go także wykorzystać inaczej – oplatając kilka razy wokół szyi i zyskując w ten sposób krótszy naszyjnik typu choker lub princess.

Lariat/sznury

To najdłuższe rodzaje naszyjników, mające ponad 120 cm długości. Dają mnóstwo możliwości stylizacji, bo podobnie jak wcześniejszy rodzaj, mogą być noszone jako długie, zwisające elementy, albo owijane kilka razy wokół szyi. Mając w swojej kolekcji jeden naszyjnik sznur, możesz mieć tak naprawdę kilka innych typów biżuterii!

Jaki rodzaj naszyjnika wybrać?

O tym, jakie naszyjniki damskie nosić, decyduje zazwyczaj okazja oraz indywidualne upodobania. Duże znaczenie ma także materiał, z którego są wykonane. Perłowe kolie będą lepsze na wieczór, a typ opera założony na kilka razy i opatrzony dużym wisiorem sprawdzi się idealnie na co dzień. Wybierz swoją ulubioną długość i już dziś rozpocznij poszukiwania idealnego naszyjnika dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here