Problemy ze spadkiem

Wszyscy długie lata pracują i zbierają swój życiowy majątek. Jednak przychodzi moment, kiedy każdy musi oddać go w ręce kogoś innego i odejść z tego świata. Wówczas często pozostawia majątek bez zaznaczenia swojej ostatniej woli odnośnie do rozporządzenia jego podziałem pomiędzy osoby jemu bliskie.

Zasady dziedziczenia zgodne z prawem spadkowym

Powszechnie znana jest możliwość sporządzenia przed swoją śmiercią testamentu, w którym możemy wyrazić naszą wolę w zakresie podziału nieruchomości oraz dóbr ruchomych, w których posiadaniu jesteśmy. Jednak, mimo iż wie o tym niemal każdy, to mało kto go sporządza taki dokument. Wiele osób ma po prostu jasną sytuację spadkową i doskonale wie, że na przykład całość majątku odziedziczy po nich ich syn bądź córka. Z kolei ci, którzy mają sytuację bardziej skomplikowaną, często sami nie wiedzą, jak podzielić swój spadek, żeby każdy był zadowolony. Jeśli testament nie zostanie sporządzony, wówczas dokonywany jest podział majątku a prawo spadkowe reguluje szczegóły tego procesu.

Adwokat od spraw spadkowych

Nierzadko zdarza się, że niektórzy spadkobiercy lub osoby pominięte w postępowaniu spadkowym zwracają się do kancelarii prawnych z prośbą o pomoc w uzyskaniu części spadku bądź zwiększeniu swojego udziału w nim. Wówczas pomocą służy adwokat, który specjalizuje się w sprawach spadkowych. Zna on doskonale prawo spadkowe oraz możliwości jego interpretacji, a także całą praktykę orzeczniczą, która stanowi podstawę orzecznictwa kolejnych spraw spadkowych. Jest także zorientowany w tym, co może stanowić o zmianach w prowadzonym postępowaniu spadkowym, co może spowodować objęcie danej osoby spadkiem lub zwiększenie udziału w spadku osoby już nim objętej. Jest to ogromna pomoc dla kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia na temat prawa spadkowego i czuje się oszukany przez wymiar sprawiedliwości oraz pozostałych spadkobierców. W takiej sytuacji adwokat od spraw spadkowych jest niezastąpiony i wiele osób chętnie korzysta z jego fachowych usług.

Przeczytaj też: https://www.ppr.pl/wiadomosci/testament-jak-go-napisac?v=1&sid=1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here