Być kobietą, być kobietą…

0
kobieta

Piękny, zadbany wygląd jest w naszej kulturze nieodłącznym elementem kobiecości. Smukła sylwetka, seksapil, odpowiedni makijaż, dopasowany strój, uśmiech i wdzięk są symbolami płci pięknej. Ważnym składnikiem przepisu na kobiecy wygląd jest atrakcyjna fryzura. Nic dziwnego, że panie zmagające się pierwszymi oznakami łysienia i przerzedzeniami imają się wszelkich środków mających na celu odzyskanie utraconego blasku. Nie jest prawdą, że łysienie jest wyłącznie męską przypadłością. Z tym problemem, nawet w jego androgenowej wersji, zmaga się również wiele kobiet. W obu przypadkach za nadmierne wypadanie włosów odpowiadają podobne czynniki: zła dieta, używki, częste modelowanie przyrządami wytwarzającymi wysokie temperatury (np. lokówką, suszarką), ciasne upinanie kosmków, hormony, skłonności genetyczne, chroniczny stres, choroby towarzyszące czy inwazyjne formy terapii. To, co najczęściej różni przedstawicieli obu płci, to stosunek do intensywnego wypadania włosów. Powiększające się zakola czy charakterystyczne gniazdko na czubku głowy większość panów skwituje wzruszeniem ramion. Z kolei dla wielu kobiet pierwsze przerzedzenia mogą oznaczać poddanie w wątpliwość swojej atrakcyjności i znacząco obniżać samoocenę. Z pomocą kobietom pragnącym odzyskać wiarę w swoją kobiecość przychodzą peruki damskie.

Peruki damskie – drugie życie pięknej fryzury

Paniom pragnącym zadbać o świetny wygląd swoich pukli polecamy markowe peruki damskie, które można kupić w renomowanych salonach perukarskich. Przykładem takiego miejsca są sklepy stacjonarne Rokoko, ulokowane w kilku największych miastach w Polsce. Ofertę Rokoko uzupełnia sklep internetowy, w którym możesz zamówić peruki damskie i męskie bez wychodzenia z domu. W ofercie Rokoko znajdują się różnorodne modele, których wspólnym fundamentem są trwałość i jakość wykonania. Dość powiedzieć, że za wyroby perukarskie odpowiadają renomowani producenci, jak np.: Raquel Welch, Perucci, Follea, Pure Europe, Pure Power, NJ Creation, HairMania, Hair Society czy Hair Power. Peruki te są wykonane w sposób do złudzenia przypominający oryginalną fryzurę – świetnie przylegają do skóry głowy, w naturalny sposób odbijają światło, a do tego efektownie się prezentują. Salony i sklep internetowy Rokoko gwarantują nie tylko bogaty wybór damskich peruk, ale również doradztwo doświadczonych asystentów Klienta, którzy pozwolą dopasować perukę do fizjonomii i charakteru jej użytkownika.

Peruki damskie: syntetyczne i naturalne

Co trzeba wiedzieć o peruce przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu? Czynników zakupowych jest wiele, dlatego przed dokonaniem wyboru warto skonsultować się z rzetelnym doradcą. Kluczowym determinantem zakupu powinien być rodzaj materiału, z którego został zrobiony produkt. Hurtownia peruk wyróżnia peruki naturalne i peruki syntetyczne. Pierwsze z nich zostały wykonane z włosów ściętych od innych ludzi, drugie z włosów wyprodukowanych z materiałów syntetycznych. Peruki naturalne uchodzą za lepsze jakościowo, dają większe pole manewru jeśli chodzi o modelowanie i są przy tym trwalsze. Są one jednak droższe niż peruki syntetyczne, które są często wybierane jako rozwiązanie tymczasowe lub całkowita zmiana wizerunku podczas spektakli i przedstawień estradowych. Skoro wspomnieliśmy o cenie, warto zapamiętać, że peruki damskie są zwykle droższe od męskich modeli. Wynika to z faktu, że peruki dla kobiet są zbudowane z dłuższych włosów, co generuje większy koszt. Postaw na nietuzinkowe peruki damskie dostępne w Rokoko i odkryj w sobie nowy wymiar kobiecości!

 

Choker, princess, sznur – czyli naszyjniki damskie oraz ich nazwy

0
naszyjniki damskie

Czy wiesz, że naszyjniki damskie mają swoje nazwy? Wykształciły się one na przestrzeni wielu lat i dziś są powszechnie znane. Powinna je znać każda kobieta, która kocha biżuterię i chce ją nosić bardziej świadomie.

Podstawowe informacje o urlopie płatnym

0
bezpłatny urlop

Jakimi prawami może rządzić się urlop bezpłatny, a także o czym musi pamiętać pracownik i pracodawca. Czy pracodawca ma możliwość zwolnić pracownika, który jest podczas urlopu bezpłatnego? O prośbę o  urlop występuje pracownik. Pracodawca nie ma jednak obowiązku udzielić pracownikowi zgody na taki urlop. Co o urlopie płatnym mówi Kodeks Pracy? Jakie konsekwencje ma on dla pracownika? Czy jest leasing pracowniczy? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/urlop-bezplatny-podstawowe-informacje-ktore-musisz-znac/ 

Co o urlopie płatym mówi Kodeks Pracy 

Pracodawca, który zgodził się na bezpłatny urlop dla swojego pracownika, musi pamiętać o regulacjach wynikających z Kodeksu Pracy. Takiego urlopu nie można dać na czas nieokreślony. Nie można również samodzielnie, bez wcześniejszego uzgodnienia z pracownikiem, zmienić dnia rozpoczęcia lub zakończenia takiego urlopu. Na tym nie koniec. Pracodawca musi pamiętać, że zwalnia pracownika również z obowiązków na czas, który określony jest we wniosku.

Jakie konsekwencja dla pracownika ma urlop bezpłatny?

Naturalnie pracownik nie może oczekiwać od swojego szefa wypłaty wynagrodzenia, a także opłacenia składek na ubezpieczenia w trakcie urlopu bezpłatnego. W trakcie jego trwania rezygnuje on również z prawa do wykonywania pracy. Okres bezpłatnego urlopu nie wlicza się też do okresu zatrudnienia.

Urlop bezpłatny u innego pracodawcy

Wiele osób nie wie, ale w biznesie istnieje takie coś jak leasing pracowniczy. Jest to najprościej rzecz ujmują „wypożyczenie” pracownika do innej firmy. Jest to sytuacja, do której może dojść, kiedy pracodawca ma mniejsze zapotrzebowanie na pracę. Wówczas pracownik może zawrzeć umowę z innym przedsiębiorcą. Tym właśnie jest leasing.

Na czym polega leasing pracowniczy? 

W trakcie takiego leasingu pracownik nadal posiada umowę o pracę w swojej firmie, jednak wynagrodzenie wypłaca mu pracodawca, u którego pracuje w trakcie trwania urlopu bezpłatnego.

W porozumieniu między firmami musi on zapisać:

  • termin wypożyczenia pracownika,
  • udzielenie pracownikowi urlopu bezpłatnego na pracę u drugiego pracodawcy,
  • rodzaju pracy,
  • ew. informację o wysokości wynagrodzenia pracownika.

Urlop bezpłatny w innym miejscu pracy jest wliczany do zakładowego stażu pracy. Od niego zależą uprawnienia pracownicze.

Zobacz też: http://www.busybook.pl/swiadectwo-pracy-jakim-przypadku-dostaniemy-odszkodowanie/

Udar słoneczny – jak rozpoznać i co robić gdy wystąpi?

0
Udar słoneczny

Udar słoneczny jest zamiennie nazywany udarem cieplnym lub porażeniem słonecznym. Występuje gdy przez długi czas ktoś znajduje się na bezpośrednim słońcu. Jest to zjawisko niezwykle niebezpieczne. Zwłaszcza jeśli dotknie osób w podeszłym wieku lub dzieci. Jak wówczas reagować?

Udar słoneczny – objawy

Udar słoneczny jest stanem, który dość łatwo można rozpoznać. Nawet jeśli nie posiada się specjalnej wiedzy medycznej. Pojawia się on bowiem gdy dana osoba zbyt długo przebywała na słońcu wystawiając na nie swoją głowę i kark. Po takim czasie mogą u niej występować: bóle i zawroty głowy, zaczerwienienie, a w skrajnych przypadkach poparzenie skóry, osłabienie, nudności lub wymioty. Pojawiają się także dreszcze i zaburzenia widzenia. W niektórych przypadkach dochodzi również do zaburzeń mowy, wysokiej gorączki, zwiotczenia mięśni i utraty przytomności. Właśnie dlatego tak ważne jest by szybko reagować. Warto zauważyć, że nie wszystkie te objawy muszą wystąpić. Wszystko zależy od tego jak długa dana osoba przebywała na słońcu. Jeśli więc zauważysz na nim osobę bez osłony głowy, która jest potencjalnie na niego narażona to reaguj.

Udar słoneczny – co robić by pomóc?

Widzisz u kogoś opisane powyżej objawy, co robić? Na początek należy przenieść, przeprowadzić osobę poszkodowaną w chłodniejsze i przede wszystkim zacienione miejsce. Jeśli osoba jest przytomna i występuje u niej np. jedynie ból głowy to zaproponuj chłodną wodę i postaraj się schłodzić jej czoło i kark. Natomiast jeśli jej twarz jest blada to ułóż głowę niżej od tułowia. Jeśli czerwona, ustaw poszkodowaną osobę w pozycji półleżącej. Jak radzi między innymi https://rehabilitacjaopole.pl/ w miarę możliwości należy mierzy temperaturę ciała poszkodowanego. Można również schładzać jego klatkę piersiową. Przez cały czas należy podawać wspomniane chłodne napoje. Co jeśli sytuacja się ie poprawia lub chory zaczyna tracić przytomność? To moment na wezwanie służb ratunkowych. Do czasu ich przyjazdy pozostań przy poszkodowanym i nadal schładzaj jego ciało.

Co to jest zaćma?

0
Co to jest zaćma

Zaćma, nazywana również kataraktą, w dawnej medycynie uznawana była za chorobą spowodowaną płynem spływającym z mózgu do oka. Współcześnie wiemy dużo więcej o tum schorzeniu, które dotyka głównie osób w starszym wieku. Co powoduje zaćmę, czym w rzeczywistości jest ta choroba i w jaki sposób można ją leczyć – dowiedz się z marką Acuvue, producentem cenionych soczewek do korygowania wad wzroku.

Co to jest zaćma?

Zaćma to choroba soczewki oka powodująca jej częściowe lub całkowite zmętnienie. Powoduje to problemy związane ze skupieniem promieni świetlnych na plamce żółtej, która zlokalizowana jest w tylnej części siatkówki. Osoby z zaćmą mają więc problem z widzeniem zarówno na odległość, jak i z bliska, a problemu tego nie można skorygować ani okularami, ani soczewkami kontaktowymi. Objawy zaćmy mogą być jednak różne, w zależności od tego, gdzie umiejscowione jest zmętnienie. Jeżeli proces mętnienia następuje w korze soczewki, możliwe jest występowanie tzw. olśnień przy patrzeniu w źródło światła, co jest spowodowane rozszczepieniem promieni świetlnych na zmętniałych częściach soczewki. Jeżeli choroba postępuje, może spowodować całkowitą utratę widzenia.

Leczenie zaćmy

Współczesne medycyna pozwala na operacyjne leczenie zaćmy. Najczęściej przeprowadzanym zabiegiem jest fakoemulsyfikacja soczewki, który polega na rozdrobnieniu soczewki dotkniętej zaćmą przy pomocy ultradźwięków, odessanie jej następnie z oka i umieszczenie zamiast niej nowej, sztucznej soczewki przywracającej ostrość widzenia. Zabieg ten wykonywany jest od lat 70. XX wieku, kiedy angielski okulista Ridley wynalazł sztuczne soczewki wewnątrzgałkowe, powodując prawdziwy przełom w leczeniu zaćmy, która do tej poru uznawana była za chorobę powodującą nieodwracalne zaburzenia widzenia. Operacja wymiany soczewki trwa zazwyczaj ok. 30 minut, a w jej trakcie pacjenci pozostają jedynie pod znieczuleniem miejscowym, dostrzegając światło z mikroskopu operacyjnego – dowiedz się więcej na: https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/zacma

Kiedy operuje się zaćmę?

Jeszcze kilka lat temu z operacjami wymiany soczewki odczekiwano aż do całkowitego zmętnienia soczewki, nazywanego zaćmą dojrzałą. Obecnie o gotowości pacjenta do zabiegu decyduje on sam, w porozumieniu z lekarzem okulistą, jeżeli postępy choroby utrudniają mu komfortowe funkcjonowanie na co dzień. Zabiegi są refundowane przez NFZ, ale długi czas oczekiwania na nie powoduje, że wiele osób decyduje się na przeprowadzenie operacji w placówkach prywatnych.

Jeśli chcesz więcej wiedzieć o zaćmie lub innych chorobach oczu, zajrzyj na stronę marki Acuvue!

Bajkowy Szczecin

0
Szczecin

Szczecin to piękne miasto w województwie zachodniopomorskim. Znajduje się tu port morski, liczne zabytki, teatry, muzea, opera i operetka. Miasto jest ośrodkiem turystycznym. Odwiedzają go goście z kraju, jak i z zagranicy. To „królewskie miasto” z cudownym renesansowym zamkiem Książąt Pomorskich. Jest tu pięknie zdobiona brama królewska, brama portowa, brama siedmiu płaszczy. Spacerował po tych ziemiach Bolesław Krzywousty.

Wojskowy – ile zarabia?

0
wojskowy

Ze względów na dużo odpowiedzialność oraz poświęcenie, które wynika z wykonywania zawodu mundurowego, w teorii jego zarobki powinny być naprawdę wysokie. Tak się składa, że rzeczywistość nie zawsze wygląda tak pięknie i kolorowo. Tak wiemy, pieniądze to nie wszystko, tym bardziej, że osoba wykonująca tak szlachetny zawód kieruje się pięknym celem poświęcenia i niesienia pomocy dla kraju i obywateli. Jednak za coś trzeba przecież żyć. Jak wygląda praca wojskowego? Ile tak naprawdę zarabia? Jesteście ciekawi? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-wojskowy/ 

Jak wygląda i na czym polega praca wojskowego?

Zawodowy żołnierz pełni czynną służbę wojskową. Może on pełnić ją w formie stałej lub kontraktowej. Podjęcie się takiej pracy nie jest prostym zadaniem, a sama rekrutację jest dość skomplikowana i złożone. W końcu komisja musi mieć pewność, że jesteś osobą, która nadaje się do takiej pracy. Taki zawód jest to jeden z zawodów zaufania publicznego. Tego powodu wstawia się kandydatom tyle wymagań, nawet tych które wydają się z pozoru błahe jak np. brak widocznych tatuaży. Musimy pamiętać, że wszystko jest po coś.

Ile jest w stanie zarobić wojskowy?

Zarobki w wojsku zaczynają się od 3000 zł, a kończą się nawet na 14 000 zł miesięcznie. 

Kapitan może zarobić od 4 do 4200 zł. Major od 4500 do 4900 zł. 

Najwięcej jest w stanie zarobić Generał, czyli Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Może liczyć na wynagrodzenie wynoszące nawet 15 000 zł w skali miesiąca. 

Nasze zarobki mogą być naprawdę różne. Wszystko zależy od naszej motywacji. Więcej z siebie damy, w tym więcej będziemy w stanie osiągnąć oraz zarobić. 

Zobacz też: http://www.busybook.pl/praca-jako-zolnierz-jak-dostac-sie-do-wojska/ 

Sklep erotyczny – co w nim znajdziemy?

0
sklep erotyczny

Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami Twojej sypialni? Jeśli lubisz eksperymentować, na pewno posiadasz wiele fantastycznych zabawek i akcesoriów, które można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Jeżeli jednak należysz do grona osób, które nie przepadają za taką formą rozrywki, może pora spróbować to zmienić. Sklep erotyczny to miejsce, w którym znajdziesz wiele fascynujących opcji nie tylko dla doświadczonych pasjonatów mocnych wrażeń, ale również dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę. Warto więc zapoznać się z ofertą i sprawdzić, czy nie ma tam czegoś, co przypadnie Tobie lub Wam do gustu.

Dmuchane lalki i masturbatory – nie tylko dla samotnych

Z czym kojarzy się sklep erotyczny? Oczywiście z dmuchanymi lalkami, które w pewnym sensie stały się symbolem – zaraz obok wibratorów i różnego rodzaju członków. Warto jednak nadmienić, że czasy się nieco zmieniły i również technologia produkty poszła znacząco do przodu. Lalki dmuchane wyglądają dziś zupełnie inaczej niż kiedyś, a masturbatory są w stanie pokazać doznania z zupełnie innej perspektywy. Nie warto zatem ich skreślać już na początku.

Wibratory w różnej postaci

Czy można w ogóle wyobrazić sobie sklep erotyczny, w którym brakowałoby wibratorów? Klienci i klientki muszą mieć wybór między dużymi, małymi produktami o zróżnicowanych kolorach, kształtach i zaawansowaniach. W końcu każdy ma inny gust i warto dopasować swoje zabawki i akcesoria do indywidualnych preferencji – zwłaszcza jeśli są takie możliwości dostępne na wyciągnięcie ręki.

Lubrykanty, żele, maści i inne ciekawe preparaty

Skoro sklep erotyczny musi trafić w gusta wszystkich klientów, żele, lubrykanty i maści powinny stanowić podstawowy asortyment dostępny w tym miejscu. Do dyspozycji masz opcje poprawiające poślizg, chłodzące, grzejące, zapachowe lub smakowe. Naprawdę jest mnóstwo fantastycznych dodatków, które zaskoczą każdego miłośnika nowych emocji seksualnych. Pamiętaj, że to jednak nie wszystko. W sklepie znajdziesz także poppersy, feromony i inne opcje, które mogą Cię zainteresować.

Filmy, gry i gazety

Czy taka forma erotycznej rozrywki już umarła z przyjściem internetu? Otóż nic bardziej mylnego. Oczywiście są one mniej popularne niż kiedyś, lecz sklep erotyczny to miejsce, w którym każdy znajdzie zarówno płyty DVD, czasopisma i powracające w wielkim stylu gry erotyczne – które można wykorzystać nie tylko w sypialni, ale również podczas spotkań towarzyskich lub imprez z przyjaciółmi, gdzie będziemy chcieli dodać pewnego rodzaju pikanterii.

Czy warto zakupić wyciskarkę do cytrusów?

0
Czy warto zakupić wyciskarkę do cytrusów

Soki cytrusowe uwielbiane są przez wiele osób. Wyróżniają się nie tylko orzeźwiającym smakiem, ale również wyjątkowym działaniem. Wysoka zawartość witaminy C oddziałuje pozytywnie niemal na cały organizm. Systematyczne ich spożywanie w sposób kompleksowy wzmacnia układ immunologiczny. Wyciskarka do cytrusów wcale nie musi kosztować majątku, a dzięki niej samodzielnie przygotujemy ulubiony napój.

Efektywny kurs hiszpańskiego

0
Efektywny kurs hiszpańskiego

Chcesz nauczyć się języka hiszpańskiego zupełnie od podstaw? A może już kiedyś się go uczyłeś i chcesz przypomnieć sobie to, co zdążyłeś zapomnieć przez długie lata? Nie wahaj się, ponieważ naprawdę warto znać język, który jest niemal tak popularny jak angielski!

ZOBACZ TEŻ