Wady i zalety domu z płaskim dachem

0
Wady i zalety domu z płaskim dachem

Decydując się na budowę domu, odnośnie kwestii dachu mamy zazwyczaj 2 rozwiązania: dach płaski, zwany tez inaczej stropodachem oraz dach skośny. Decydując się na płaską formę dachu, zyskujemy wiele korzystnych opcji. Przede wszystkim taki dach jest bardziej odporny na wszelkie wichury – praktycznie nie zdarza się, by dachy tego rodzaju zostały gdzieś uszkodzone podczas nawet najsilniejszych podmuchów wiatru. Dodatkową zaleta takiego rozwiązania jest fakt, iż dach płaski to zazwyczaj niższe koszty jego budowy. Kolejna zaleta to możliwość zagospodarowania takiego dachu – można tam umieścić w przyszłości kolektory słoneczne, urządzić taras lub nawet mini ogródek. Jedyna wadą jest chyba fakt, że podczas dużych opadów śniegu, ze względów bezpieczeństwa – należy regularnie odśnieżać tego rodzaju dach. Wracając do opcji umieszczenia na dachu płaskim kolektorów słonecznych, należy uwzględnić fakt, że na przykład na dachu spadzistym nie mamy możliwości takiego ustawienia paneli słonecznych, by optymalnie wykorzystać promienie słońca do ogrzewania budynku.

http://www.quality-hotels.pl/

Architektura i budownictwo – czy tworzą bezpieczne budowle?

0
Architektura i budownictwo – czy tworzą bezpieczne budowle?

Od czasu terrorystycznego ataku na WTC w Nowym Jorku, patrząc w górę na największe budowle świata, zadajemy sobie pytanie, jak one są bezpieczne dla człowieka. Przeznaczenie tych budynków wiąże się z przebywaniem w nich tysięcy ludzi – pracowników biur, hotelowych i restauracyjnych gości, turystów, korzystających z tarasów widokowych. Obserwując zagładę dwóch wieżowców WTC, widzieliśmy, w jak krótkim czasie dwa potężne budynki pogrzebały tysiące przebywających w nich osób. Jak niewiele potrzeba, aby konstrukcja stawiana przez długi czas, zniknęła z powierzchni ziemi w ciągu kilku minut. Od lat obserwujemy wyścig architektów i budowniczych po palmę pierwszeństwa w postawieniu najwyższej budowli świata. Przodują w tym Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chiny, USA, Kanada. Stosowane są najnowszej techniki zabezpieczenia, stabilizatory, czujniki, szereg rozwiązań ewakuacyjnych, ale czy są one w stanie uratować ludzi w razie niebezpieczeństwa?Wydaje się to złudne. Kilometrowe mosty na wiszących przęsłach także nie są bezpieczne. Podcięcie lin nośnych spowoduje zawalenie się całego mostu. Najbezpieczniejsze są obecnie zapory wodne, których 20-metrowej grubości mur oprze się zderzeniu z samolotem.

http://www.flypolska.pl/

Biuro nieruchomości

0
Biuro nieruchomości

Czasy kryzysu to bardzo trudny okres dla wielu ludzi. Firmy nie otrzymują już tyle zleceń co wcześniej. Próbując przetrwać na rynku szukają rozwiązań, które uratowałoby ich sytuację. Najczęściej jedynym wyjściem staje się zwolnienie części pracowników. Dzięki temu w naszym kraju bezrobocie osiąga teraz dość znaczny pułap. Wiadomo, ze urzędy czy agencję pracy nie są w stanie zagwarantować nam znalezienia szybko pracy, a i zasiłki, które otrzymuje się na bezrobociu też nie są wysokie. W związku z tym coraz więcej ludzi postanawia otworzyć własną działalność gospodarczą. Najczęściej jest to biuro nieruchomości. Warto jednak zapamiętać, ze taki rodzaj działalności gospodarczej mogą otworzyć tylko nieliczni. Przede wszystkim muszą to być osoby znające się na rynku nieruchomości oraz posiadać tytuł agenta nieruchomości. Biuro nieruchomości, by zdobyć klientów posiadać powinno  bogata ofertę. Nie należy skupiać się tylko na nowych inwestycjach. Rynek wtórny też posiada swoich zwolenników.

http://www.oltur.pl/

Architektura dla dzieci

0
Architektura dla dzieci

Jako dzieci, każdy z nas zapewne miał wiele marzeń. Większość z nas pragnęła w tym okresie mieć własny domek na drzewie. Było to naprawdę bardzo popularne. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, że jednak nie każdy mógł cieszyć się z takiej chatki na wysokościach. Zdarzało się bowiem tak, że nasz tato zwyczajnie nie umiał czegoś takiego wykonać. Architektura dla dzieci w tej kwestii musi być jednak bardzo przemyślana, ponieważ ma to istotny wpływ na bezpieczeństwo dziecka. Konstrukcja musi być ułożona w należyty sposób, tak, aby nie zagrażać nikomu. Czasami jest to bardzo trudne. Niezwykle istotne jest więc to, aby znaleźć odpowiednie drzewo, które będzie w stanie znacznie bardziej ułatwić nam budowę domku na drzewie. Przede wszystkim liczy się przecież to, aby był on bezpieczny dla naszych dzieci i nie zagrażał im w niczym, a także nie przeszkadzał w zabawie. Może zająć nam to wiele czasu, niemniej jednak końcowy efekt jest zazwyczaj w stanie uświadomić nam to, że owy trud i wysiłek, jaki włożyliśmy w to wszystko, jednak się opłacał. W przypadku architektury dla dzieci, trzeba zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszej pociechy. Nikt przecież nie chciałby tego, aby coś jej się stało.

http://www.travellersinn.pl/

Na jakie prace budowlane potrzebne jest zezwolenie

0
Na jakie prace budowlane potrzebne jest zezwolenie

Od wielu już lat w naszym kraju bardzo dużo mówi się o tym, że nasze prawo budowlane jest za bardzo restrykcyjne, że zbyt wiele czynności budowlanych czy remontowych wymaga wydania stosownego zezwolenia przez gmina czy też nadzór budowlany, że zbyt długo trwają procedury związane z otrzymaniem pozwolenia na przykład na budowę domu – w tej ostatniej kategorii jesteśmy jednym z krajów, gdzie czeka się na takie decyzje najdłużej. Okazuje się, że nawet na zdawałoby się proste prace remontowe tez jest potrzebne zezwolenie jak na budowę domu – ma to zastosowanie na przykład w sytuacji, kiedy zamierzamy wstawić w domu okna dachowe. Również wszelkie prace, związane ze zmianą, nawet niewielką konstrukcji naszego budynku czy też jego minimalną nawet rozbudowę też muszą być objęte stosownym zezwoleniem wydanym przez właściwy miejscowo organ nadzoru budowlanego. Na niektóre prace, jak na przykład na ocieplenie budynku mieszkalnego, wymagane jest tylko powiadomienie o takim zamiarze miejscowego urzędu gminy lub miasta.

http://www.pomaranczowe.pl/

Charakterystyka doskonałego plecaka podróżniczego

0
Charakterystyka doskonałego plecaka podróżniczego

Jednym z najważniejszych elementów każdego szanującego się turysty jest profesjonalny plecak. W zasadzie bez niego nie ma sensu gdziekolwiek wyjeżdżać. Sprawdź za pośrednictwem artykułu czym musi się charakteryzować taki zakup. Wchodząc do sklepu musisz być przygotowany na to, aby zbadać takie cechy jak pojemność plecaka, jego stabilność oraz dodatkowe opcje tj. odporność na uderzenia i przemakanie. Plecak powinien być przede wszystkim umiarkowanie pojemny. Najlepiej też, aby miał utwardzane rączki. Noś go na plecach i uważaj na to, aby ściana boczna była możliwie najtwardsza. Plecy lubią mieć ciężar odpowiednio rozłożony, dlatego plecak jest w istocie najlepszym dodatkiem do każdej podróży. W sklepie kupisz dobry model za trochę powyżej sto złotych. To się opłaca. Dobry plecak będzie ci zresztą służyć przez wiele lat, a jeżeli odpowiednio o niego zadbasz może nawet do końca życia. Podsumowując, plecak dla prawdziwego podróżnika to rzecz niezbędna. Wiesz już doskonale czym powinien się charakteryzować, aby służył ci wiernie przez wiele lat. Mamy nadzieję, ze wykorzystasz wiedzę w codziennym życiu i zrobisz dobre zakupy. Warto, ponieważ plecak może uratować niejednokrotnie wyjazd.

http://www.willagreenhouse.pl/

Zachwycająca kultura i sztuka Włoch

0
Zachwycająca kultura i sztuka Włoch

Włochy znane są przede wszystkim ze swojej niesamowitej architektury, sztuki oraz wspaniałych plaż. Kraj ten położony w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim od dawna stanowi cel spragnionych wypoczynku turystów. Zauroczeni wspaniałymi miastami i panująca w nich atmosferą chętnie wracają by poznać Włochy lepiej, od coraz to innej strony. Kraj ten ze swą bogatą historią pełną burzliwych momentów intryguje przyjezdnych, którzy przemierzając ulice miast odkrywają kolejne zabytki. Turyści nastawieni głownie na zwiedzanie na pewno nie będą rozczarowani. Niemal za każdym rogiem kryje się odrobina historii w postaci renesansowej architektury, muzeów skrywających dzieła sztuki największych włoskich mistrzów jak Caravaggio, Michał Anioł czy Leonardo da Vinci. Jednak Włochy to nie tylko zabytki. Także wczasowicze chcący spędzić czas na wylegiwaniu się na plaży znajdą tu cos dla siebie. Włochy oblewają wody kilku akwenów. Morze Śródziemne, Liguryjskie, Tyrreńskie, Jońskie, a także Adriatyk. Całkowita długość wybrzeża wynosi aż 7600 kilometrów. Liczba osób odwiedzających ten wspaniały kraj wciąż rośnie. Dlatego też na potrzeby ruchu turystycznego powstają obiekty noclegowe o standardzie, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych turystów.

http://www.hotelsystem.pl/

Noclegi ustka

0
Noclegi ustka

W czasach dzisiejszych wielu ludzi jest ciężko zapracowanych i gdy przyjdzie czas urlopu planujemy wyjechać z miejsca zamieszkania aby zapomnieć na jakiś czas o rzeczywistości odpocząć sobie od codziennych obowiązków. Dlatego planujemy wyjazd na przykład nad morze do Ustki ale zaplanować urlop musimy dużo szybciej aby dostać nocleg co do naszych osobistych potrzeb i go zarezerwować. Noclegów w Ustce możemy szukać w Internecie bo znajdziemy tam bogata ofertę noclegową i będziemy mogli wybrać sobie taki jaki byśmy chcieli. Na stronach internetowych podane SA wszystkie potrzebne nam informacje czyli ile pokoi, ilu osobowe, ile kilometrów do morza, czy jest parking, co się znajduje w pokojach, czy łazienka jest na korytarzu czy w pokoju, wszystko co chcielibyśmy wiedzieć na pewno będzie no i co najważniejsze cena pokoju ale aby nam pomóc wyobrazić sobie pokój na stronach są zdjęcia niektórych pokoi aby móc się bliżej przyjrzeć ofercie. Dzięki temu możemy podjąć właściwą decyzję, która będzie nam najlepiej pasowała.

http://www.magazyn-turysty.pl/

Gubałówka i jej okolice

0
Gubałówka i jej okolice

Jedną z fajniejszych atrakcji Zakopanego jest park liniowy Trollandia. Znajduje się on ok. 100m od stacji kolei liniowo – terenowych na Gubałówce. Znajdziemy w nim wiele atrakcyjnych form spędzania aktywnie czasu. W Trollandi jest 15 różnych stanowisk: mosty linowe, kładki, siatki, huśtawki, belki, stanowiska wspinaczkowe, bardzo szybkie zjazdy na linach. Wstępujący do parku ludzie zostają wyposażeni w odpowiedni sprzęt wspinaczkowy oraz kask, zostają też przeszkoleni z podstaw wspinaczki. Po krótkim kursie mogą się już spokojnie poruszać na platformach umieszczonych od 5 do 11m nad ziemią. N terenie Trollandi znajduje się też mini park dla najmłodszych amatorów wspinaczki. Opiekunowie pomagają im pokonywać przeszkody na wysokościach od 0,5 do nad ziemią. Do tego miejsca można się dostać wjeżdżając koleją terenowo liniową z Krupówek na Gubałówkę i i sto metrów obok znajdziemy park. Do parku prowadzą również różne szlaki górskie w Zakopanem. Obok parku znajdziemy centrum szczytowe Gubałówki gdzie będziemy mogli odnaleźć karczmy zakopiańskie. W takich karczmach możemy spróbować regionalnych potraw które nas zachwycą swoim niepowtarzalnym smakiem. Na szczycie znajdziemy także bardzo wysoki żuraw z którego będziemy mogli wykonać skok na bungie w cenie 120zł. Na pewno zapamiętamy taki skok na całe życie dlatego warto skorzystać z tej atrakcji. Gubałówka i jej okolicy to atrakcyjne miejsce na spędzanie wolnego czasu, weekendów i wakacji – warto doświadczyć takiego przyjemnego wyjazdu.

http://www.travelneo.pl/

Katedra Notre Dame

0
Katedra Notre Dame

Katedra Notre Dame to najsłynniejsza katedra na świecie z czasów gotyckich. Znajduje się w Paryżu i jest jedną z najczęściej odwiedzanych budowli. Zasłynęła dzięki słynnej powieści Dzwonnik z Notre Dame. Została wzniesiona nad Sekwaną, a jej budowa trwała ponad 100 lat. Składa się z dwóch wież z których każda wznosi się na wysokość 70 metrów. Elementami które charakteryzują tę katedrę są witraże oraz rozety. Ich barwa jest tak potężna, że w nocy rozświetla znaczną część miasta. Natomiast na wieży znajdują się dzwony które dzwonią podczas ważnych świąt oraz każdego dnia trzy razy. Wewnątrz katedry znajdują się jedne z większych organów. Posiadają ponad 6000 piszczałek, dlatego muzyka rozlega się na cały obiekt. Atmosfera jest bardzo tajemnicza i wprawia w zachwyt każdego turystę odwiedzającego to miejsce. Niegdyś było to miejsce nie tylko modlitwy, ale i spotkań między ludźmi gdzie przyprowadzali nawet swoje zwierzęta. Pieczę nad tym miejscem sprawiali biskupi. Można tam było nawet wypoczywać oraz nocować.

http://www.turistiko.pl/

ZOBACZ TEŻ