Wycieczka do Tokio i Okinawy w Japonii

0
tokyo

Podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni jest marzeniem wielu ludzi w naszym kraju. Japonia zachwyca swoją egzotyką, wyjątkową kulturą i obyczajami, a także oryginalną kuchnią.

Wycieczka do Japonii z logostour.pl

Japonia nie jest tanim krajem, ale biuro podróży LogosTour przygotowało dość zróżnicowane cenowo propozycje, aby jak najszersze grono osób miało możliwość skorzystania z tej niewątpliwej atrakcji. Japonia jest bardzo różnorodna, ponieważ z jednej strony mamy ogromne metropolie, ale jednocześnie zachwycającą przyrodę i urokliwe zabytki. To kraj, w którym jakże ciekawie łączy się tradycja z nowoczesnością. Nie zanikła sztuka parzenia herbaty czy składania papierowych origami i nadal w menu pojawia się sushi, jednak na każdym kroku widać wielkie zamiłowanie do innowacyjnych gadżetów, nowoczesnych technologii i gier komputerowych. Podróż do Japonii na pewno dostarcza niezapomnianych wrażeń i pozwala zetknąć się z zupełnie inną kulturą.

Niezapomniana wycieczka do Tokio i Okinawy w Japonii

Tokio może przypominać trochę wielkie mrowisko, ale miasto jest wręcz niezwykłe. Luksusowe dzielnice, słynny targ tokijski, dzielnica rozrywki i handlu to zaledwie mały kawałek prawdy o tym mieście. Tokio to również mnóstwo tradycji, w tym piękny kompleks świątynny oraz niezwykłej wręcz urody ogrody tokijskie, po których kiedyś przechadzali się szoguni. Świeżo zaparzona i zgodnie z ceremoniałem chanoyu zielona herbata zupełnie inaczej smakuje w takim miejscu. Wielu wrażeń dostarcza też przejażdżka kolejka bez motorniczego.

Japonia to również piękne zamki, na czele z Zamkiem Białej Czapli w Himeji, buddyjskie świątynie czy też tradycyjne szintoistyczne chramy. Nie może oczywiście zabraknąć pokazów układania ikebany, kolacji w tradycyjnym ryokanie, spania w futonach, bądź kąpieli w sento, czyli łaźni japońskiej oraz wizyty w najstarszym w kraju kompleksie gorących źródeł w Matsuyamie. Zupełnie inny charakter będzie miało zaś zwiedzanie Hiroshimy lub Nagasaki, które przypomni o tragicznej historii kraju.

Buntownicy z wyboru – hiperrealiści

0

Świat w którym żyjemy z dnia na dzień coraz bardziej przyśpiesza. Jesteśmy ludźmi postępu, którzy ciągle pragną być lepsi, szybsi, dynamiczniejsi, czy inteligentniejsi. Wszystko co tworzymy musi być,,naj” i odznaczać się swoją nietuzinkowością, przybierając coraz to nowe formy i nie ma w tym nic złego. Jednak często doprowadza to do tego że przeciętny człowiek zaczyna się w tym wszystkim po prostu gubić. Dotyczy to między innymi sztuki, która w swym wyrazie staje się co raz bardziej niedostępna, odległa dla przeciętnego odbiorcy.

Dawne wycyzelowane portrety zastępują w dzisiejszych czasach często zwykłe plamy krwi na płótnie uznawane za niezwykły wyraz nowatorstwa i niecodziennego geniuszu artysty. Naprzeciw tym innowacjom stają tytułowi hiperrealiści prezentując swoją nadnaturalną umiejętność oddawania codzienności w taki sposób, iż na pierwszy rzut oka nie można odróżnić ich dzieł od zdjęć o wysokiej rozdzielczości.

Początki kierunku mają swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych i przypadają na drugą połowę XX wieku. Tworzone obrazy są zazwyczaj od 10 do 20 razy większa od oryginalnego źródła odniesienia (np fotografii). Dzieła jednak tylko na tym zyskują wzbudzając jeszcze większy podziw. Chyba każdy kto widział jakąkolwiek pracę hiperrealistyczną stwierdzi że to istne dzieło sztuki warte uwagi, a kogoś kto nie miał nigdy z czymś takim do czynienia z chęcią odsyłam do prac takich artystów jak Alyssa Monks, czy Marco Grassi.

Być może ktoś z was zainteresuje się tym kierunkiem na tyle że być może znajdzie w nim swoją własną pasje, która z pewnością dostarczy wielu nowych wspomnień, czego z całego serca wam życzę.

Stoiska targowe

0

Obecnie w Polsce organizuje się coraz więcej imprez, które zrzeszają ludzi o najróżniejszych zainteresowaniach z całej Polski. Imprezy tego rodzaju zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem, jednak w ostatnich latach poszczególni organizatorzy są zdumieni jak wiele osób przybywa na organizowane przez nich festiwale. Dlatego wielu przedsiębiorców obecnie dostrzega niepowtarzalną szansę na zareklamowanie własnej firmy na tego typu imprezach.

Stoiska targowe powinny jednak charakteryzować się kilkoma cechami, dzięki którym ich wygląd oraz funkcjonalność przyciągnie potencjalnego kupującego. Przede wszystkim stoiska targowe powinny być ściśle związane z charakterem prowadzonej przez ciebie działalności. Dużą rolę odgrywa również wytrzymałość poszczególnego stoiska. Jeżeli twoim zamiarem jest oferowanie na konkretnym rodzaju stoiska towarów bardzo ciężkich takich jak książki czy nieprzetworzone artykuły spożywcze – to najlepszym rozwiązaniem dla twojego przedsiębiorstwa będzie wynajęcie bardzo wytrzymałego stoiska. W przeciwnym wypadku posiadanie wytrzymałego stoiska targowe nie będzie konieczne.

Musisz również wiedzieć, że tym, na co najczęściej zwracają uwagę ludzie, którzy są uczestnikami najróżniejszych imprez jest ogólny wygląd stoiska. Dlatego postaraj się, aby wybrane przez ciebie stoisko było zawsze utrzymane w nienagannej czystości Dodatkowo warto, aby na stoisku zatrudniona była kompetentna i sympatyczna obsługa. Dzięki temu zyskasz szansę za zyskanie szerokiego grona potencjalnych kupujących, którzy będą bardziej skłonni do zakupu twoich produktów lub usług, ponieważ będą one kojarzyć się im z przyjemnymi odczuciami. W ten sposób twoja firma może w krótkim czasie zanotować dużo większe zyski.

Krynica-Zdrój – raj dla aktywnych

0

Krynica-Zdrój to pełne uroku miasto położone w Beskidzie Sądeckim. Uzdrowisko tętni życiem, zwłaszcza w sezonie zimowym. Co sprawia, że Krynica jest tak chętnie wybierana przez turystów?

Ta górska miejscowość usytuowana jest w malowniczej okolicy, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Słynąca z bogactwa wód mineralnych, przyciąga rzesze kuracjuszy, którzy mogą tu leczyć niedokrwistość czy też schorzenia nerkowe.

Krynica-Zdrój jest rajem dla narciarzy. Zlokalizowana na Jaworzynie Krynickiej (1114 m n. p.m) stacja narciarska udostępnia najdłuższą w Polsce oświetloną trasę zjazdową. Liczne punkty widokowe, dobra infrastruktura, śnieg średnio przez 150 dni w roku, urokliwe kawiarnie i restauracje mieszczące się we wspaniałych zabytkowych willach – oto główne powody, dla których warto odwiedzić akurat tę miejscowość wypoczynkową.

Oryginalna zabudowa, stylowe wnętrza, kameralny klimat zachęcają, aby zatrzymać się tu na dłużej. Nie musimy się martwić o noclegi – Krynica-Zdrój nie ustępuje na tym polu innym ośrodkom turystycznym. Przenocować można w licznych pensjonatach, apartamentach i kwaterach prywatnych. Nie brakuje także luksusowych, świetnie zlokalizowanych hoteli, oferujących bogatą gamę usług związanych z wypoczynkiem. Baseny, sauny czy gabinety SPA z pewnością umilą gościom pobyt. Udostępniając zróżnicowane wg standardu noclegi Krynica-Zdrój wychodzi naprzeciw różnym grupom odwiedzających. Ceny pokoi w kwaterach prywatnych zaczynają się już od kilkunastu złotych za dobę. Nie powinno więc być problemu ze znalezieniem noclegu, nawet przy mniej zasobnym portfelu.

Najlepiej jednak o wszystkich zaletach uzdrowiska przekonać się na własnej skórze. Osoby ceniące aktywny wypoczynek, dbające o własne zdrowie, na pewno znajdą tu coś dla siebie.

Czym może zarazić naszego psa kleszcz?

0

Wiosenna aura zachęca do długich spacerów z naszymi czworonogami. Jednak musimy pamiętać o tym, że wraz z wiosną zaczyna się sezon na kleszcze. Te niepozorne pajęczaki mogą być nosicielami groźnych chorób.

Ugryzienie przez kleszcza może u naszych psów prowadzić do paraliżu kleszczowego. Duża część kleszczy jest nosicielami patogenów powodujących takie choroby jak babeszjoza, borelioza, tularemia, wirusowe zapalenie mózgu. Choroby te przenoszone są po ukąszeniu przez zakażonego kleszcza, dlatego tak ważne jest w ich profilaktyce, aby stosować repelenty. Obroża przeciw kleszczom, krople spot-on przeciw kleszczom – wystarczy wybrać jeden z wielu dostępnych na rynku preparat przeciw kleszczom, aby zminimalizować ryzyko zarażenia naszego czworonoga. Uchroni go to przed niepotrzebnym cierpieniem, a może nawet przed śmiercią, gdyż choroby te są poważne.

Babeszjoza wywoływana jest przez pierwotniaka przenoszonego przez kleszcze. Pierwotniaki te atakują erytrocyty, powodując ich rozpad, prowadzą do uszkodzenia narządów wewnętrznych, zwłaszcza nerek i wątroby. Nieleczona może prowadzić do śmierci zwierzęcia.

Borelioza wywoływana jest przez bakterie przenoszone przez kleszcze. Bakteria dostaje się do krwi, atakuje narządy wewnętrzne, powoduje uszkodzenie stawów, czasem objawy neurologiczne.
Tularemia wywoływana jest przez bakterie przenoszone między innymi przez kleszcze. Powoduje gorączkę, biegunkę wymioty, zapalenie węzłów chłonnych, niedowład kończyn.

Choroby te są poważne i zagrażające życiu naszego pupila, a ich diagnostyka i leczenie są kosztowne. Zdecydowanie łatwiej, bezpieczniej i taniej zakupić preparat przeciw kleszczom. Lekarz weterynarii pomoże nam zdecydować czy dla naszego psa lepsza będzie obroża przeciw kleszczom, krople spot-on przeciw kleszczom czy tabletki

Ozdobne poduszki – dekoracyjny hit, który ozdobi każde wnętrze

0

Urządzając dom lub mieszkanie chcemy osiągnąć piękny efekt gwarantujący przytulną atmosferę, zachęcającą do wspólnego spędzania czasu. Ostatnim zadaniem przed, którym stajemy urządzając mieszkanie lub dom jest wybór dodatków. Wbrew pozorom nie jest to zadanie najłatwiejsze. Bowiem to właśnie dodatki decydują o klimacie mieszkania, decydują o tym czy pomieszczenie zachęca do przebywania w nim.

Wszyscy uwielbiamy ciepłe, przytulne przestrzenie. Nic tak nie zachęca do spędzania czasu w sypialni czy też w salonie na kanapie jak pięknie zaścielone łóżko oraz odpowiednio dobrane ozdobne poduszki. Poduszki jako element dekoracyjny można stosować w różnych przestrzeniach. W sypialni, gdzie ich obecność wydaje się oczywista oprócz tradycyjnych poduszek na których śpimy, warto dodać choć kilka mniejszych poduszek, w odpowiednio dobranych, pasujących do pościeli i wystroju sypialni poszewkach, które będą pełniły rolę dekoracyjną. Kanapa oraz fotele w salonie będą wprost zachęcały do odpoczynku na nich oraz staną się bardziej estetyczne dzięki zastosowaniu poduszek.

Mogą mieć one różne kształty i wymiary – od klasycznych kwadratów, przez prostokąty, aż po wałki. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i wystroju wnętrza. Jeśli w sklepach nie znajdziemy odpowiedniej do naszego wnętrza poduszki, możemy stworzyć ją samodzielnie kupując odpowiadające nam materiały i oddając je do krawcowej w celu uszycia ozdobnych poszewek. Pamiętajmy, że to tekstylia tworzą nastrój pomieszczenia. Ozdobne poduszki sprawdzą się także idealnie w gabinecie czy pokoju dziecięcym. A także w jadalni czy na kuchennych krzesłach.

Warto brać pożyczki chwilówki!

0

Każdy z nas miewa jakieś marzenia. Jedne są mniejsze drugie większe, czasem do ich realizacji brakuje nam tylko odpowiedniej ilości środków płatniczych. Nie chcąc poprzestać tylko na rozmyślaniu. Warto przedsięwziąć jakieś konkretne działania. Musimy sobie bowiem uzmysłowić, że samo się nam nic nie przytrafi pozytywnego. Jak już to zostało wspomniane wiele marzeń rozbija się o kwestie finansowe i tym samym należy usilnie dążyć do poszukiwań rozwiązań, które pozwolą powiększyć domowy budżet.

Jednym z przykładów takich właśnie opcji mogą być pożyczki chwilówki. Pozornie zastosowanie tego rozwiązania wydaje się kontrowersyjne, ale to tylko pierwsze wrażenie. Często się słyszy, iż pożyczki pozabankowe mają ogromne koszty i ogólnie nie powinno się z nich korzystać. Wskazane jest jednak wiedzieć, że wiele instytucji finansowych udzielających tego rodzaju wsparcia finansowego posiada w swojej ofercie propozycję, która zapewnia pierwszą pożyczkę za darmo.

Objawia się to tym, że oddajemy tylko tyle ile pożyczyliśmy bez dodatkowych kosztów. Jedynym warunkiem jest jednak to, że nie braliśmy wcześniej pożyczki chwilówki w danej instytucji udzielającej takiego wsparcia finansowego. Chcąc poznać tego rodzaju instytucje warto skorzystać z porównywarek pożyczek.

Następnie możemy skontaktować się z pośrednikiem terenowym bądź też jeszcze lepiej samodzielnie możemy złożyć wniosek przez internet. Decydując się na pożyczki chwilówki za pośrednictwem internetu możemy liczyć na ograniczone do absolutnego minimum kwestie formalne. Co więcej same środki pieniężne możemy otrzymać już do kwadransa po weryfikacji naszego wniosku i tym samym nasze marzenia mogą się naprawdę szybko urzeczywistnić.

Jeż w ogrodzie

0

Jeże są obecnie największym owadożernym zwierzęciem, które występuje w Polsce. Żerują na obrzeżach lasu, ale coraz częściej przenoszą się również w okolice domów jednorodzinnych i ogrodów działkowych. Warto zwabić je do swojego ogrodu, ponieważ są bardzo pożyteczne. Żywią się przede wszystkim owadami, dżdżownicami oraz ślimakami. Dlatego też skutecznie pomagają każdemu ogrodnikowi w ochronie roślin i przydomowego lub działkowego ogrodu.

Warto wiedzieć, że jeże znajdują się w Polsce po całkowitą ochroną. Pod żadnym pozorem nie wolno robić im krzywdy i zmuszać do pozostania na danym terenie. Można jednak przygotować swój ogród w taki sposób, by jeże chętnie w nim zamieszkały. Przede wszystkim zadbać należy o to by ogród był naturalny. Nie należy w nim używać silnych pestycydów i innych chemicznych środków ochrony roślin. Ponieważ jeże żerują w wysokiej trawie i ściółce należy pamiętać by zostawić takie elementy w swoim ogrodzie.

Kolejnym pomysłem jest zapewnienie jeżom schronienia. Jeże najchętniej zamieszkają w stercie suchych liści i gałęzi, najlepiej otoczonymi wysoką trawą. Można dla nich przygotować również domek. Powinien być wykonany z naturalnych materiałów. Można zbić go z drewnianych desek i wyłożyć ściółką. Warto również zadbać o to, żeby wejście do takiego domku było węższe – ochroni to jeże przed innymi zwierzętami, które mogą stanowić dla nich zagrożenie, na przykład przed: psami, kunami, tchórzami i ptakami.

Ponieważ jeże żywią się owadami, dżdżownicami i ślimakami należy im zapewnić swobodny dostęp do roślin i miejsc, w których te się znajdują. Jeże to z natury dzikie zwierzęta, dlatego lepiej nie dokarmiać ich i nie zbliżać się do nich, by nie uciekły. Zobaczyć je można głównie wieczorami i nocą, ponieważ właśnie wtedy żerują. W dzień na ogół śpią.

Człowiek, jak zupa

0

Jeżeli pragniemy być zdrowi musimy nad sobą pracować. I nie tylko nad swoją fizycznością, ale także nad swoją sferą psychiczną i sferą duchową.

Ciało człowieka jest jednością i dlatego, gdy chcemy być zdrowi nie trzeba dzielić go na części. I traktować osobno naszego ciała fizycznego, osobno naszej psychiki i osobno naszej duchowości.

Można posłużyć się przykładem

Nie da się ugotować dobrej zupy, gdy nie zadba się o dobrą jakość wszystkich jej składników. I dopiero wszystkie ugotowane razem dają cudowny smak. Gdybyśmy ugotowali każde warzywo osobno, to wówczas w smaku byłoby jednolite i ogólnie nie bardzo smaczne. Jednak w połączeniu tworzy pyszne danie.
Gdyby jednak do przygotowanego i dobrze dobranego składu warzyw dodać jedno warzywo, które jest w fazie rozpadu, to wówczas popsuje ono całą zupę.
Podobnie jest z naszym ciałem. Tylko dobra kondycja wszystkich trzech sfer mieszczących się w człowieku, czyli cielesnej, psychicznej i duchowej daje całkowite zdrowie człowiekowi.

Powstaje zasadnicze pytanie:

Jak to zrobić, jak do tego dojść, by wszystkie sfery naszego ciała były zdrowe ?

Drogą do tego są trzy ścieżki, tak jak istnieją trzy sfery naszego człowieczeństwa. I choć stanowią jedną całość, to trzeba rozpatrywać je osobno. Każdej poświęcić tyle samo czasu na doprowadzenie jej do dobrej kondycji, jeżeli takiej nie posiada.

Oczywiście zdarza się, że jakaś sfer wymaga tego, by poświęcić jej więcej czasu niż pozostałym. A jest tak zazwyczaj wtedy, gdy któraś z nich jest osłabiona poprzez ignorowanie jej ze strony człowieka. Czyli wówczas, gdy poświęcamy bardzo dużo czas np. swojej fizyczności, a pomijamy umysł i duchowość. Lub zajmujemy się psychiką i duchowością, a pomijamy zdrowie fizyczne, itd.

Normalność, czy już obsesja

0

Każdy z nas w stopniu większym, lub mniejszym dba o swoje zdrowie. Rzecz wydaje się być prosta i dla każdego zrozumiała, że zdrowie jest najważniejsze.

Ważne jest jednak to, aby wyczuwać granicę, gdzie kończy się racjonalność, a gdzie zaczyna się obsesja. Przeholowanie w którąkolwiek ze stron jest złem i prowadzi do hipochondrii.
Nie trudno jest popaść w taką pułapkę, szczególnie w obecnej dobie, gdzie na każdym kroku reklamowane są nowe medykamenty i suplementy. Dlatego należy trzymać rękę na pulsie i dbać o racjonalność, w każdej dziedzinie życia, nie tylko dziedzinie związanej z własnym zdrowiem, lecz w każdej. Hipochondryk, to człowiek zwracający nadmierną, wręcz nieadekwatną do sytuacji uwagę na swoje zdrowie.

Człowiek, który wyolbrzymia, a nawet wręcz szuka dolegliwości w swoim ciele. Obsesja hipochondryka potrafi zabić dobre samopoczucie nie tylko jego, lecz również członków jego rodziny.
Nadmierna troska, o własne zdrowie i upatrywanie ciężkiej choroby, w najmniejszej nawet dolegliwości, bywa dla jednostki koszmarem.

Życie traci smak, gdyż myśli krążą wokół domniemanej dolegliwości. Tym samym hipochondryk zatruwa nie tylko swoje życie, ale i osób mu bliskich. Ta obsesja potrafi być tak uporczywa, że może doprowadzić do rozwoju depresji. A wtedy racjonalne myślenie zanika jeszcze bardziej.

Dlatego warto podjąć działania profilaktyczne już wtedy, gdy wyczuwamy, że nadmierna troska o zdrowie zaczyna zatruwać nam życie i problem zaczyna nas przerastać.
Co nie znaczy, iż mamy całkowicie zaprzestać kontrolować swoje zdrowie i zaprzestać chronić się profilaktycznie. Ochrona zdrowia jest podstawą życia, lecz mamy to robić w sposób racjonalny, w granicach rozsądku.

ZOBACZ TEŻ