Jak dbać o zęby, by były zdrowe i piękne

0
Jak dbać o zęby, by były zdrowe i piękne

Piękny, biały i zdrowy uśmiech to najlepsza wizytówka każdego z nas. Nie ma chyba osoby, która nie zdawałaby sobie z tego sprawy. Niestety, w czasach kiedy to tyle mówi się o higienie jamy ustnej, nie każdy jeszcze wie, jak dbać o zęby, by były one piękne i zdrowe. A wystarczy naprawdę niewiele, by nasz uśmiech zachwycał wszystkich dookoła. Co więc robić? Oto kilka rad.Przede wszystkim musicie pamiętać, aby minimum dwa razy dziennie sumiennie szczotkować zęby. Oczywiście ideałem jest szczotkowanie ich po każdym posiłku, jednakże te dwa razy wystarczą. Po zjedzeniu czegoś, zamiast po szczoteczkę, możecie sięgnąć po gumę do żucia, która oczyści wasze zęby. Jak dbać o zęby? Stosując nić dentystyczną! Jest ona niezwykle pomocna przy usuwaniu płytki nazębnej z przestrzeni między zębami i usuwaniu resztek pokarmowych, których nie udało się usunąć przy pomocy szczoteczki. Jak dbać o zęby? Przede wszystkim stawiając na dobrą, zdrową dietę. Aby mieć zdrowe zęby i zadbane zęby, należy unikać produktów słodkich, jak również lepkich przekąsek. Warto także ograniczyć spożycie kawy tak, aby zęby nie stały się żółte. Jak dbać o zęby? Warto ograniczyć także, a następnie zupełnie rzucić palenie. Wyroby tytoniowe, podobnie jak kawa, przyczyniają się do powstawania przebarwień. W higienie jamy ustnej równie ważne, jak zęby, są dziąsła. Jak dbać o zęby? To proste! Regularne wizyty u stomatologa pozwolą wam utrzymać waszą jamę ustną w dobrej kondycji. Pomogą też szybko naprawić ewentualne szkody, które nie będą miały szansy rozwinąć się. Dbanie o zęby nie jest takie trudne. Wystarczy tylko zadbać o systematyczność poszczególnych czynności.

http://www.dobrenawyki.pl/

Leczenie kataru

0
Leczenie kataru

Katar należy do najczęściej występujących dolegliwości, jakie dotykają ludzi w każdym wieku. O jego uciążliwości wie każdy, kto kataru doświadczył, a poszukiwanie metod na leczenie bywa wówczas priorytetowe.Popularnych sposobów na to, jak leczyć katar jest wiele, ale zanim się po nie sięgnie warto poznać dokładnie skąd się katar bierze i jakie mogą być jego przyczyny. Dolegliwości tego typu może wywoływać ponad 200 różnych wirusów i bakterii, mogą też powodować go przyczyny alergiczne, a każda z tych przyczyn może w inny sposób wpływać na organizm. Zastanawiając się jak leczyć katar, warto wziąć pod uwagę fakt, że ta pozornie błaha dolegliwość nieleczona wywołuje poważne infekcje całego organizmu, niekiedy z ciężkimi powikłaniami. Dotyczy to zwłaszcza małych dzieci. Można oczywiście spróbować różnych domowych sposobów, ale jak leczyć katar najlepiej poradzi lekarz, który w razie potrzeby zaordynuje odpowiednie leki lub zleci badania. Samodzielne stosowanie kropli nie jest wskazane, ponieważ mogą one nawet prowadzić do zaniku śluzówki i poważnych problemów laryngologicznych. Chcąc się dowiedzieć, jak leczyć katar warto jednak udać się do poradni, albo przynajmniej do apteki i zapytać o radę farmaceutę.

http://www.derm-art.pl/

Jak naturalnie wybielić zęby

0
Jak naturalnie wybielić zęby

Coraz większa ilość przerażonych zewnętrznym wyglądem oraz stanem swojego uzębienia obywateli Rzeczpospolitej pyta z niepokojem: Jak naturalnie wybielić zęby? Źródłem tego rodzaju wątpliwości oraz pytań, a także gotowości do poddania się nawet nieszczególnie przyjemnym zabiegom wokoło własnych zębów jest niewątpliwie dwojakie.Przyjrzyjmy się całej sytuacji: statystyczny Jan Kowalski stwierdza pewnego mniej lub bardziej pięknego dnia podczas sprawowania codziennej toalety, w ramach której zapewne następuje staranne szczotkowanie uzębienia, iż posiada raczej nieładnie zęby. Pada natychmiast pytanie: Jak naturalnie wybielić zęby? Jest to więc pierwsza poszlaka i motyw działania tego rodzaju osób! Od stosunkowo niedawna spotykamy się u naszych rodaków ze swego rodzaju refleksyjnym spoglądaniem w lustro, które niewątpliwie dla bardzo dużej ilości osób jest całkowicie nową rzeczą. Dotyczy to przede wszystkim mężczyzn, którzy jeszcze niedawno nigdy nie zastanawialiby się, Jak naturalnie wybielić zęby. Drugą przyczyną takiego stanu rzeczy są niewątpliwie oglądane coraz chętniej oraz z coraz większą każdego dnia częstotliwością filmy rodem z krajów zachodnich Europy oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Każdy niemalże staje się świadkiem słynnego u przedstawicieli obywateli tego ostatniego kraju powalającego uśmiechu, który jest nieporównanie lepszy niż wszystkie szczerzenia zębów dokonywanie przez Polaków. Po tym wszystkim pytanie, Jak naturalnie wybielić zęby nie powinno już nikogo dziwić.

http://www.manukazdrowie.pl/

jak pozbyć się cellulitu

0
jak pozbyć się cellulitu

Wiele kobiet zastanawia się jak pozbyć się cellulitu i to pytanie zadaje sobie od dawna. Tak więc jak pozbyć się cellulitu? Jest to rzecz dość trudna ale do wykonania. Po pierwsze cellulit to nic innego jak zatruta tkanka powstająca poprzez złe odżywianie się oraz brak ruchu. Wszystkie tłuszcze i inne składniki niezdrowego jedzenia odkładają się właśnie w postaci cellulitu. Dobrym sposobem na jego pozbycie się jest sport czyli najlepiej jest cellulit „spalić” poprzez wysiłek fizyczny.Niestety wiele kobiet nie chce poświęcać czasu na ćwiczenia fizyczne i woli kupować różnego typu specyfiki, kremy czy żele które rzekomo likwidują cellulit. A w rzeczywistości wcale tego nie robią. Dopóki kobiety nie zrozumieją tego że sposobem na jak pozbyć się cellulitu są ćwiczenia i dobra dieta to będą dalej wydawać pieniądze na kremy które nic im nie pomogą. Takie kremy i inne specyfiki mogą być jedynie dodatkiem do diety oraz ćwiczeń. Taki pakiet czynności może rzeczywiście sprawić że uda nam się pozbyć cellulitu lub go zmniejszyć. Należy jednak pamiętać o tym że cellulit powraca tak więc nawet jeśli uda nam się go zwalczyć to musimy pilnować by nie powrócił. Skoro już wiadomo jak pozbyć się cellulitu to róbmy wszystko by osiągnąć swój cel i pozbyć się tego.

http://www.ortho-med.pl/

Wizytówka kobiety

0
Wizytówka kobiety

Piękna kobieta musi być zadbana i dobrze ubrana. Wówczas jest elegancka, nawet jeśli nie posiada olśniewającej urody. Wszystkie elementy jej wyglądu powinny ze sobą idealnie współgrać, tworząc spójną całość. Nawet paznokcie, które zdają się być nieistotne powinny być jednak w odpowiedni sposób pomalowane.Paznokcie są wizytówką kobiety, o czym niektóre panie zdają się zapominać. Są one widoczne w niemalże każdej sytuacji. Smukłe dłonie i piękne paznokcie sprawiają wrażenie, że kobieta jest delikatna i zmysłowa. Paznokcie nie powinny być poobgryzane, ani zbyt długie. Dziś już coraz mniej modne są przedłużane paznokcie. Kobieta powinna powinna w miarę neutralnie je malować, jeśli chce uchodzić za elegancką. Krzykliwe kolory lakierów do paznokci nie są dla niej bynajmniej wskazane. Francuski manicure jest chyba najbardziej odpowiedni w takiej sytuacji i pasuje każdemu.

http://www.dlazdrowia24.pl/

Pierwsza wizyta u lekarza ginekologa

0
Pierwsza wizyta u lekarza ginekologa

Lekarz ginekolog to doktor, który nie cieszy się zbyt dużą sympatią wśród pań. Wynika to między innymi z tego, że wiele kobiet wstydzi się swoich problemów i nie chce o nich mówić lekarzowi. Zwłaszcza pierwsza wizyta u tego typu specjalisty wzbudza wiele niepokoju. Jednak warto wiedzieć, że często to właśnie ta pierwsza wizyta wpływa na stosunek do tego specjalisty. Wybierając się po raz pierwszy do ginekologa wybierzmy go mądrze, zwłaszcza w przypadku gdy chodzi o wizytę dziecka.Pierwsze badanie to duży stres. Wiedzą o tym zarówno ginekolodzy jak i same pacjentki. Dlatego też opracowano i wdrożono między innymi specjalny program Nowalijka. Program ten to pierwszy etap kompleksowego rozwiązywania problemów zdrowotnych kobiet. Ma na celu pomóc mamom i ich nastoletnim córkom w zrozumieniu, kiedy dziewczyna powinna skorzystać z pomocy specjalisty. Ginekolog bada inaczej dzieci niż dorosłe kobiety i warto o tym wiedzieć. Nie bójmy się wizyt u tego typu specjalistów, bo możemy sobie bardzo zaszkodzić. Na wiele dolegliwości cierpi się już od najmłodszych lat i poprzez unikanie lekarza wcale ich się nie pozbędziemy, a możemy tylko pogorszyć nasz stan zdrowia.

http://www.zdrowietiens.pl/

Jak dobrać okulary słoneczne?

0
Jak dobrać okulary słoneczne?

Czy pytanie, jak dobrać okulary słoneczne, jest aktualne późną jesienią? Lato już za nami. To wcale nie oznacza, że okulary słoneczne trzeba schować do najgłębszej szuflady. Równie jak jaskrawe słońce oślepia nas skrzący się śnieg podczas mroźnego słonecznego poranka.Okuliści twierdzą nawet, że zimą trzeba jeszcze bardziej dbać o wzrok niż latem. Jak dobrać okulary słoneczne na tę porę roku? Od razu trzeba powiedzieć, że pora roku nie ma znaczenia. Okulary wykonane z tych samych materiałów mogą nam służyć przez cały rok. A jako, że okulary słoneczne mają nie tylko chronić wzrok, ale też ozdabiać nasze twarze, ważna jest wiedza, jak dobrać okulary, by wyglądać ciekawie. Na rynku jest mnóstwo modeli oprawek, istnieją mody na ich kształty. Takie mody się zmieniają, przychodzą następne. Mody okularowej, podobnie jak mody odzieżowej, nie można bezkrytycznie naśladować. Trzeba wybierać to, co pasuje przede wszystkim do kształtu twarzy. Zacząć trzeba od uważnego przyjrzenia się sobie w lusterku, by określić jej kształt. A ta może być okrągła, podłużna, trójkątna, prostokątna i kwadratowa. Najlepiej mają ci z twarzami owalnymi. Pasuje do nich każdy kształt oprawek. Jak dobrać okulary, najlepiej doradzi optyk.

http://www.czasnaterapie.pl/

Dieta na odchudzanie

0
Dieta na odchudzanie

Wiele osób zastanawia się, co zrobić żeby schudnąć. Oczywiście pierwszą myślą jest zastosowanie odpowiedniej diety. Ale czy faktycznie jest to dobry sposób na odchudzanie? Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, chcąc odpowiedzieć na pytanie, co zrobić żeby schudnąć, wskazują na najbardziej popularne diety odchudzające.Tego rodzaju sposób walki ze zbędnymi kilogramami jest popularny, ponieważ diety gwarantują szybką utratę masy ciała – kilka kilogramów w ciągu jednego tygodnia. Okazuje się jednak, że takie poczynania dają efekty, ale na krótko. Trwająca miesiąc dieta odchudzająca pozwala na pozbycie się kilkunastu kilogramów. Jednakże, gdy tylko zakończymy kurację, w ciągu kilku tygodni znów zaczynamy zastanawiać się, co zrobić żeby schudnąć. Bardzo często drastyczna dieta odchudzająca kończy się efektem jo-jo. Jeżeli więc zależy nam na tym, by poznać odpowiedź na pytanie, co zrobić żeby schudnąć, koniecznością jest sięgnięcie po racjonalne diety odchudzające. Szczególnie polecana jest konsultacja dietetyczna. Specjalista jest bowiem w stanie dobrać odpowiednią kurację, dostosowaną do potrzeb naszego organizmu. Warto także pamiętać, że dieta to nie wszystko. Warto także postawić na aktywność fizyczną.

http://www.podolodzy.pl/

Zdrowie dziecka – smarkać czy nie smarkać?

0
Zdrowie dziecka - smarkać czy nie smarkać?

Przeziębienie to najczęstsza dolegliwość małych dzieci. Oczywiście dopada również dorosłych, lecz to właśnie zdrowie dziecka jest najbardziej na nie narażone. Jeśli choruje np. 6 miesięczny niemowlak, wtedy jeszcze nie jest dla rodziców tak strasznie. Oczywiście strach o zdrowie dziecka jest bardzo przejmujący, lecz niektórzy rodzice twierdzą, że wolą chorującego półroczniaka od chorującego dwulatka.Ten to dopiero potrafi dać w kość. Po pierwsze zdrowie dziecka jest dla rodziców najważniejsze. Po drugie dwulatka czasem ma się ochotę udusić. Półrocznemu dziecku, nawet takiemu bardzo ruchliwemu, łatwo jest usunąć np. wydzielinę z nosa. Z tej racji, że dwulatek bardzo rzadko potrafi sam wydmuchać sobie nosek, również bardzo rzadko lubi, jeśli robią to rodzice. Oczywiście zdrowie dziecka jest najważniejsze, więc często rodzic rezygnuje po kilku płaczach i uciekaniu z użycia gruszki lub aspiratora. Jest to jeden z największych błędów popełnianych przez rodziców przy katarze dziecka. Wydzielina musi być usunięta, inaczej czeka nas co najmniej zapalenie oskrzeli albo gardła. Zdrowie dziecka jest najważniejsze, nawet kosztem jego płaczu.

http://www.zdrowie.info.pl/

Rodzaje aparatów ortodontycznych

0
Rodzaje aparatów ortodontycznych

Moda na piękny i zadbany uśmiech panuje od dłuższego czasu. Niektórzy chcą mieć śnieżnobiałe uzębienie, a dla innych priorytetem jest wyprostowanie zębów. O ile tę pierwszą czynność możemy wykonać samodzielnie, tę drugą musimy wykonać w gabinecie ortodontycznym. Tylko aparaty na zęby są w stanie poprawić jakość uśmiechu, poprzez wyprostowanie uzębienia.Zanim jednak wybierzemy się na wizytę do ortodonty, trzeba dobrze zastanowić się jaki aparat na zęby wybrać. Warto mieć bowiem świadomość, że do naszej dyspozycji jest kilka ich rodzajów, które różnią się między sobą wyglądem oraz ceną. Istnieje podział na aparaty ortodontyczne stałe oraz aparaty na zęby ruchome. Te pierwsze przytwierdzane są do zębów za pomocą specjalnego kleju i są ściągane dopiero wtedy, gdy zęby całkowicie się wyprostują. Natomiast aparaty ruchome – jak sama nazwa wskazuje – są wyjmowane. Je najczęściej zakłada się na noc. Istnieje także podział uwzględniający wygląd aparat i ich widoczność. Najbardziej popularne są aparaty z zamkami metalowymi – najbardziej widocznymi. Mniej widoczne są aparaty ortodontyczne z zamkami porcelanowymi – w kolorze zbliżonym do koloru szkliwa. Najmniej widoczne z zewnątrz są aparaty lingwalne, które zakładane są po wewnętrznej stronie zębów.

http://www.prohelvetia.pl/

ZOBACZ TEŻ